Nowa zjeżdżalnia w Krainie Zabawy ze środków Budżetu Obywatelskiego

Kraina zabawy, jeden z największych i najciekawiej położnych placów zabaw w Gdańsku właśnie wzbogacił się o nową atrakcję – wysoką, imponującą wieżę ze zjeżdżalnią rurową. Nowa zabawka została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego.
15.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać plac zabaw z różnymi atrakcjami. Po lewej stronie znajduje się duża, srebrna zjeżdżalnia z metalowym tunelem u góry. Jest ona przytwierdzona do wysokiej, wieżowej konstrukcji z ciemnego drewna i niebieskimi elementami siatki. W tle pośrodku jest wielka, kolorowa konstrukcja wspinaczkowa w kształcie piramidy, wykonana z lin i metalowych prętów. Cały teren pokrywa piasek, a otoczenie to otwarta przestrzeń z drzewami. Niebo jest zachmurzone, co dodaje zdjęciu nieco ponury nastrój.
Zjeżdżalnia - najnowsza atrakcja w Parku im. R. Reagana
fot. GOS

Atrakcje w Krainie Zabawy

Kraina Zabawy to popularne miejsce rozrywki i plenerowego szaleństwa dla najmłodszych. Położona jest w Parku im. R. Reagana, przy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Przymorzu. Oferuje wiele ciekawych zabawek i urządzeń, a pobliskie alejki parku sprzyjają spacerom i rodzinnemu spędzaniu czasu w tej okolicy.

Teraz dołączyła nowa atrakcja – okazała wieża o wysokości ponad 9 metrów ze zjeżdżalnią rurową oraz zintegrowaną ścianką wspinaczkową.

Kraina Zabawy to także możliwość aktywnego spędzania czasu dla nieco starszych. Młodzież i dorośli znajdą tutaj skatepark oraz siłownię plenerową.

Koszt zakupu i montażu wyniósł niespełna 300 tys. zł. Administratorem Krainy Zabawy jest Gdański Ośrodek Sportu.

 

TV

20. rocznica Polski w Unii Europejskiej. Podniesienie flagi na Górze Gradowej