• Start
  • Wiadomości
  • Nowa odsłona Parku Na Zboczu. Sprawdź w niedzielę podczas festynu rodzinnego

Nowa odsłona Parku Na Zboczu. Sprawdź w niedzielę podczas festynu rodzinnego

Nowy plac zabaw, boisko do streetballa, siłownia pod chmurką, a wszystko to w odnowionym Parku na Zboczu. W niedzielę, 17 czerwca, od godz. 12.00 będzie okazja, by odwiedzić nowy zielony zakątek, gdyż odbędzie się tam festyn rodzinny. Koszt prac na terenie parku to ponad 600 tys. zł.
( Publikacja: 16.06.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plac zabaw
Plac zabaw
fot. UM w Gdańsku

Na granicy dwóch dzielnic: Wzgórza Mickiewicza i Siedlec powstał Park na Zboczu, w którym znajduje się punkt widokowy, z którego widać m.in. ul. Kartuską i Nowolipie. Jest też nowe bosko streetballa (zestaw do koszykówki) o bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Dla najmłodszych powstał plac zabaw, na terenie którego zamontowano zestaw gimnastyczny, dwuosobowy bujak na sprężynie, wieżę ze zjeżdżalnią oraz huśtawkę "ptasie gniazdo". Starszych ucieszy zewnętrzna siłownia z urządzeniami typu motyl-wahadło i twister-narciarz biegowy. W ramach inwestycji powstały również chodniki i schody terenowe, zamontowano ławki i kosze na śmieci. Utworzono trawniki i posadzono nowe rośliny, w tym krzaki ozdobne.

Inwestycja pod nazwą "Budowa ciągu widokowego oraz placu zabaw na terenie Parku Na Zboczu" rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia 2017 roku. Na prośby mieszkańców, aby zrealizować wszystkie prace podjęto decyzję o zwiększaniu kwoty przeznaczonej na ich realizację o ponad 200 tys. Ostatecznie koszt realizacji prac to ponad 600 tys. zł.

W niedzielę, 17 czerwca, od godz. 12.00 Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza zaprasza mieszkańców na Festyn Rodzinny. Nie zabraknie lodów dla dzieciaków i wspólnego grilla. Będą pokazy iluzjonisty i dużo dobrej zabawy.

Boisko
Boisko
fot. UM w Gdańsku

Widok z lotu ptaka
Widok z parku
fot. UM w Gdańsku

Siłownia
Siłownia
fot. UM w Gdańsku

Droga spacerowa
Droga spacerowa
fot. UM w Gdańsku

Ławeczka
Ławeczka
fot. UM w Gdańsku

Zejście schodami
Zejście schodami
fot. UM w Gdańsku