• Start
  • Wiadomości
  • Nowa Bulońska. Miasto odkupi grunty pod budowę, w 2019 r. tramwaj połączy Piecki-Migowo z Jasieniem i Ujeściskiem

Nowa Bulońska. Miasto odkupi grunty pod budowę, w 2019 r. tramwaj połączy Piecki-Migowo z Jasieniem i Ujeściskiem

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) rozpoczyna procedury potrzebne do budowy ulicy Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku wraz z trasą tramwajową. Oznacza to przejęcie gruntów od mieszkańców i wypłatę dla nich odszkodowań.
22.11.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W ramach inwestycji powstanie też dwutorowa linia tramwajowa do ul. Warszawskiej

Nowa Bulońska ma mieć 2,8 kilometra długości i ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ul. Jabłoniową. W ramach inwestycji powstanie też dwutorowa linia tramwajowa do ul. Warszawskiej.

Jak podał portal trojmiasto.pl na terenach, gdzie powstanie Nowa Bulońska, pojawią się wkrótce rzeczoznawcy, którzy oszacują wartość przejętych od mieszkańców gruntów. Potem miasto wypłaci obecnym właścicielom odszkodowania. Chodzi o 11 hektarów gruntu.

Powstająca ulica przetnie trzy ogrody działkowe: Chopin, Zremb i Orlik. Na ich terenie mieszka nawet 50 osób! Domki postawione zostały nielegalne, jako samowola budowlana - nie podlegają procedurze odszkodowawczej. Ich mieszkańcy mają dostać pieniądze jedynie za utracone drzewa i krzewy. 

Prace budowlane na Nowej Bulońskiej mają się zacząć w połowie 2017 roku i mają być dofinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Budowa ma trwać dwa lata. Najwcześniej pojedziemy więc nową ulicą, i tramwajami, w 2019 roku.

Czytaj też: 

Gdańskie Badania Ruchu 2016. Konieczna rozbudowa sieci tramwajowej. Które skrzyżowania są najbardziej obciążone?

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim