Northvolt sfinansuje lokalne projekty na Stogach, Przeróbce i Krakowcu - Górkach Zachodnich

Northvolt, europejski producent ogniw i systemów bateryjnych, którego fabryka znajduje się na gdańskich Stogach, ogłosił inaugurację pierwszej edycji programu grantowych „Northvolt po sąsiedzku”. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie projektów realizowanych na terenie trzech dzielnic położonych w sąsiedztwie fabryki firmy.
13.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
fasada budynku z napisem Northovolt, oparty o nią rower
Fabryka Northvolt 2 w Gdańsku
Fot. Northvolt

“Northvolt po sąsiedzku” - co to za program?

Celem programu jest wsparcie projektów z zakresu ekologii, edukacji lub promocji sportu, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców co najmniej jednej z trzech dzielnic:

  • Stogi,
  • Przeróbka
  • Krakowiec-Górki Zachodnie.

Zgłoszenia projektów do programu „Northvolt po sąsiedzku” mogą dokonywać organizacje non - profit, szkoły, przedszkola, biblioteki, fundacje i instytucje działające na rzecz poprawy życia lokalnej społeczności.

Aplikacje przyjmowane są do 4 grudnia 2023 roku. Maksymalne wsparcie, jakie może otrzymać projekt to 25 000 zł. 

Wniosek aplikacyjny oraz regulamin programu znajdują się na stronie internetowej firmy.

Northvolt zakończył budowę fabryki w Gdańsku

O firmie Northvolt

Northvolt został założony w Szwecji. Firma zajmuje się produkcją ogniw i systemów bateryjnych. Zakład produkcyjny Northvolt w Gdańsku powstał w październiku 2018 roku, aby sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu na kompletne systemy bateryjne. Firma w ciągu 5 lat zwiększyła zatrudnienie z początkowych 5 osób do 370 pracowników. W maju 2023 roku Northvolt zakończył budowę własnego zakładu oraz centrum R&D zlokalizowanych na gdańskich Stogach, tworząc docelowo 500 nowych miejsc pracy. Nowa fabryka jest obecnie w trakcie rozruchu produkcyjnego, a regularne dostawy do klientów rozpoczną się jeszcze w tym roku. Więcej na www.northvolt.com

Jako pionier zrównoważonej produkcji baterii, firma otrzymała zamówienia o wartości 55 miliardów dolarów od kluczowych klientów, w tym BMW, Fluence, Scania, Volvo Cars i Volkswagen Group.