Niedzielny przejazd rowerowy - jakie utrudnienia w ruchu?

W niedzielę, 12 czerwca 2016 r.. w godz. 9.30-14 na terenie Gdańska odbędzie się Wielki Przejazd Rowerowy. W związku z tym możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym polegających na czasowym wyłączaniu ulic oraz ograniczeniu ich przepustowości - na przykład w tunelu pod Martwą Wisłą.
( 10.06.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wielki Przejazd Rowerowy - tego dnia ulice należą do cyklistów.

W godzinach 9.30–12.00 na odcinku ul. Rajskiej pomiędzy ul. Heweliusza, a ul. Na Piaskach (jezdnia wyłączona z ruchu drogowego) odbędzie się zgromadzenie stacjonarne.

Około godz. 10.30 nastąpi wjazd grupy rowerzystów (około 100 osób) w granice administracyjne Gdańska od strony Żukowa, którzy przejadą ul. Nowatorów, Kartuska, Armii Krajowej, Kartuska, Rondo Kartuska – Źródlana, Kartuska, Limbowa, Jabłoniowa, Kartuska, Nowe Ogrody, Hucisko, Targ Drzewny, Podwale Staromiejskie, Podmłyńska. Według zgłoszenia organizatorów około godz. 11.45 kolumna ta dotrze na miejsce zgromadzenia XX Wielkiego Przejazdu Rowerowego w Gdańsku ul. Rajska.

Około godz. 11.10 nastąpi wjazd grupy rowerzystów (około 300) w granice administracyjne Gdańska od strony Pruszcza Gdańskiego, którzy przejadą ul. Trakt Św. Wojciecha, Okopowa, Wały Jagiellońskie, Targ Drzewny, Podmłyńska, Wielkie Młyny do Rajskiej i około godz. 11.45 kolumna ta dotrze na miejsce zgromadzenia Wielkiego Przejazdu Rowerowego w Gdańsku ul. Rajska.

O godz. 12.00 nastąpi wyjazd uczestników zgromadzenia (XX Wielkiego Przejazdu Rowerowego) z ul. Rajskiej na trasę przejazdu, która przebiegnie ulicami: Rajska, Podmłyńska, Podwale Staromiejskie, Targ Drzewny, Hucisko, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie, Siennicka, Most Siennicki, Lenartowicza, Sucharskiego, Tunel pod Martwą Wisłą, Rondo Marynarki Polskiej, Marynarki Polskiej, Kliniczna, Hallera, Konarskiego, Zwycięstwa, Grunwaldzka do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Wyklętych.

Na placu przy Galerii Bałtyckiej od godz. 13.00 planowane jest zgromadzenie stacjonarne osób oczekujących na dołączenie do peletonu poruszającego się na rowerach, rolkach, deskorolkach, wózkach inwalidzkich, i innych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni.

Przyjazd Głównego peletonu do placu przy Galerii Bałtyckiej ok. godz. 13.10, a następnie dalszy wspólny przejazd ulicami: Grunwaldzka, Droga Zielona, Rondo Droga Zielona – Gospody – Plac Dwóch Miast – Łokietka (wjazd zgromadzenia na rondo ok. godz. 13.43), gdzie rowerzyści opuszczą miejscowość Gdańsk i wjadą do Sopotu.

W zgromadzeniu na terenie Gdańska przewiduje się udział około 5000 osób. Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwać będą funkcjonariusze policji. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policji.
 

czytaj także 

Wieeelki Przejazd Rowerowy - nie może Cię zabraknąć!