Niedziela dla Lechii. Piłkarze prowadzą w ekstraklasie, a kibice - w czołówce tabeli frekwencji!

Nie dość, że po trzech latach przerwy Lechia Gdańsk znów jest liderem tabeli piłkarskiej Lotto Ekstraklasy, to jeszcze ma drugą frekwencję w polskiej lidze! Przyjdź w niedzielę na Stadion Energa Gdańsk, pomóż - a wynik będzie jeszcze lepszy. Mecz zaczyna się o godz. 18.

Niedziela dla Lechii. Piłkarze prowadzą w ekstraklasie, a kibice - w czołówce tabeli frekwencji!
A
A
data publikacji: 27 sierpnia 2016 r.

To jeden z ważnych projektów modernizującego się Gdańska - na Euro 2012 wybudowano wspaniały stadion, który dziś jest motorem rozwoju piłki nożnej w mieście. Chodzi o to, by grać o najwyższe cele.
To jeden z ważnych projektów modernizującego się Gdańska - na Euro 2012 wybudowano wspaniały stadion, który dziś jest motorem rozwoju piłki nożnej w mieście. Chodzi o to, by grać o najwyższe cele.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Piłkarze Lechii w tegorocznym sezonie ligowym w Gdańsku rozegrali do tej pory dwa mecze: z Wisłą Kraków (3:1) i Koroną Kielce (3:2). Jak podaje portal tylkoekstraklasa.pl średnio na trybunach zasiadało 15 563 widzów. To druga najlepsza średnia frekwencja na mecz w Polsce, po Jagielloni Białystok.

Pierwsza Jagiellonia ma średnią - 15 603 widzów na mecz, a trzecia Legia Warszawa - 15 186 osób. Dalej Lech Poznań - nieco ponad 12 tysięcy i Wisła Kraków - 11 tysięcy. Na stadion lokalnego sąsiada, Arki Gdynia, na trzy mecze rozegrane u siebie, przyszło średnio 9 936 osób (przy pojemności stadionu 15 tys.). 

Lechia ma więc wierną publiczność, która nie może narzekać. Kibiców na pewno zachęcają dobre wyniki drużyny, ale także reklamy w mediach, plakaty na przystankach, czy tzw. "standy", czyli wycięte sylwetki piłkarzy ustawione w różnych punktach miasta. Bilety na mecze też są w przystępnych cenach: za dwa bilety w sektorze rodzinnym zapłacimy 25 zł za dorosłego i 13 zł za dziecko, czyli w sumie 38 zł (drożej będzie tylko na spotkania z Legią, Lechem i Arką).

Lechia jest obecne liderem Lotto Ekstraklasy. Ostatni raz była nim w sierpniu 2013 roku, gdy wygrała w 5. kolejce na wyjeździe z Legią Warszawa 1:0 (sezon 2013/14 biało-zieloni zakończyli na czwartym miejscu, mistrzem Polski została Legia). Wcześniej gdański klub, przez osiem dni, był liderem w 1995 roku, wtedy jako Lechia/Olimpia.


W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 18 biało-zieloni zagrają w ekstraklasie u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Czy ta dzielna drużyna z małego miasteczka jest na tyle atrakcyjnym przeciwnikiem, by przyciągnąć gdańskich fanów na stadion? Zobaczymy w dniu meczu. Dodajmy, że Termalica jest piąta w ligowej tabeli.

Przed niedzielnym spotkaniem zbierane będą przybory szkolne - zeszyty, kredki, ołówki, długopisy, plastelina - dla dzieci z najuboższych domów, których rodziców nie stać na ich kupno. Piłkarze Lechii już wsparli tę akcję, teraz czas na kibiców. Przy bramach stadionowych wolontariusze będą prowadzili zbiorkę szkolnych przyborów i pieniędzy.

Kibice biało-zielonych, bądźcie więc hojni! oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl