• Start
  • Wiadomości
  • Naprawdę „Każdy może pomóc” - ruszyła świąteczna, jubileuszowa akcja dla gdańskich dzieci

Naprawdę „Każdy może pomóc” - ruszyła świąteczna, jubileuszowa akcja dla gdańskich dzieci

W tym roku na gwiazdkowy, wymarzony upominek od anonimowego darczyńcy czeka ok. 600 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Ich pragnienia możemy spełnić. Wystarczy włączyć się w akcję „Każdy może pomóc” i ofiarować dziecku świąteczny prezent. Najbardziej ucieszą te przygotowane od serca.
( Publikacja: 21.10.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Już po raz 10 MOPR w Gdańsku organizuje dla potrzebujących gdańskich dzieci świąteczną akcję „Każdy może pomóc”
Już po raz 10 MOPR w Gdańsku organizuje dla potrzebujących gdańskich dzieci świąteczną akcję „Każdy może pomóc”
archiwum MOPR w Gdańsku

 

Bezpłatne szkolenia online dla osób opiekujących się przewlekle chorymi w domu. Ruszyły zapisy

 

- To już dziesiąta edycja akcji „Każdy może pomóc”, Co roku jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i ogromnej empatii darczyńców, którzy wspierają nasz projekt i coraz częściej włączają w przygotowanie gwiazdkowego prezentu dla malca także swoich bliskich i znajomych. Naprawdę starają się, by upominek spodobał się dziecku. To wyjątkowe, społeczne zaangażowanie w akcję jest fantastyczne. Dziękujemy za każdy Państwa gest, za każdy pozytywny odzew - mówi Magdalena Theus, koordynatorka przedsięwzięcia w gdańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Do udziału w tegorocznej odsłonie inicjatywy zaprasza wszystkich. - Radości obdarowanych dzieci nie da się opisać, widok uśmiechniętych twarzy długo pozostaje w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że i w tym roku mimo epidemii uda się zorganizować akcję dzięki ofiarności, hojności i wielkiemu sercu darczyńców. Na tę pomoc czekają dzieci, które jej naprawdę potrzebują.

 

Dzięki inicjatywie ponad 5 tys. gdańskich dzieci miało magiczne święta
Dzięki inicjatywie ponad 5 tys. gdańskich dzieci miało magiczne święta
archiwum MOPR w Gdańsku

 

To proste! Pobierz list elektronicznie i spełnij dziecięce pragnienie

Pracownicy socjalni gdańskiego Ośrodka przygotowali listy o najmłodszych podopiecznych. Zawierają one m.in. informację o imieniu, wieku, płci oraz o zainteresowaniach dziecka. Każdy opatrzony jest kodem przypisanym dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś - ofiarodawcy.

Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres: kmp.mopr@interia.pl. Przygotowane, oznaczone kodami upominki trzeba dostarczyć od 13 do 16 grudnia, w godzinach 8.00-20.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Z zachowaniem obostrzeń epidemicznych - czyli utrzymaniem dystansu fizycznego, założeniem maseczki zasłaniającej usta i nos, stosowaniem płynu do dezynfekcji - podarki przyjmą pracownicy gdańskiego ośrodka.

 

W ubiegłym roku akcję wsparła m.in. firma kurierska DPD Polska i harcerze
W ubiegłym roku akcję wsparła m.in. firma kurierska DPD Polska i harcerze
archiwum MOPR w Gdańsku

 

Mikołaj zapuka do drzwi najmłodszych tuż przed świętami

W związku z trwającą epidemią akcja prowadzona jest z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa i w reżimie sanitarnym. Przed świętami upominki dostarczą dzieciom pod drzwi mieszkań wolontariusze akcji, ubrani w maseczki i rękawiczki ochronne, a same prezenty, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, „przeczekają”, zanim trafią do najmłodszych objętych wsparciem.

Inicjatorem i organizatorem akcji „Każdy może pomóc” jest gdański MOPR. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie ok. 5 150 gdańskich dzieci.

Oprac. AO