Nakręć krótki film, czeka nagroda finansowa

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza miłośników sztuki filmowej do wzięcia udziału w trzynastej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nakręć się!”. Można być zarówno profesjonalistą, jak i amatorem, nie obowiązuje także limit wiekowy. Pula nagród wynosi 6 tysięcy złotych. Termin nadsyłania propozycji konkursowych upływa 31 marca.
( 09.03.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na kanapie siedzi chłopak i patrzy przez małą kamerę, obok dziewczyna
Konkurs „Nakręć się!” od kilku lat ma już rangę ogólnopolską. W tym roku odbywa się 13. edycja wydarzenia organizowanego przez Projektornię - oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury
fot. Andrzej J. Gojke

- Minęła ponad dekada odkąd po raz pierwszy ogłosiliśmy konkurs filmowy „Nakręć się!”. Na początku nie było łatwo. Na pierwszą edycję przysłano niecałe 30 filmów. Ale i tak cieszyliśmy się, że są ludzie, którzy podjęli nasze wyzwanie i nakręcili filmy o swoich pasjach - wspominają organizatorzy ogólnopolskiego konkursu na krótką formę filmową. - Dzięki temu poznaliśmy wiele ciekawych historii opowiedzianych za pomocą medium, jakim jest film. Poznaliśmy również ich autorów, osoby, które na co dzień zajmują się zwykle czymś innym, ale znajdują czas i ochotę na wypowiedzenie się poprzez film.

W tym roku Projektornia - Gdański Archipelag Kultury zaprasza do udziału już po raz 13. W konkursie mogą wystartować zarówno ci, dla których kręcenie filmów to nie pierwszyzna, jak i ci, dla których to będzie nowe doświadczenie.

- Jurorzy konkursu zawsze wnikliwie zapoznają się ze wszystkimi filmami i potrafią docenić każdy przekaz. Cenne jest to, że uczestnicy chcą się podzielić z innymi swoimi przemyśleniami. Nierzadko „zaprzyjaźniamy się” z nadesłanymi filmami - zachęcają organizatorzy. 

Nadesłane do konkursu filmy powinny dotyczyć pasji lub wydarzeń, które inspirują autorów do działania. Laureatów konkursu wyłoni trzyosobowe jury. Co ważne, formuła konkursu w tym roku zostanie poszerzona - filmy będą oceniane i nagradzane w dwóch kategoriach: film amatorski i profesjonalny.

Czekają atrakcyjne nagrody

W kategorii film amatorski: nagroda główna w wysokości 1500 zł oraz 1, 2, 3 miejsce nagroda w wysokości 500 zł każda. 

W kategorii film profesjonalny: nagroda główna w wysokości 1500 zł oraz 1, 2, 3 miejsce nagroda w wysokości 500 zł każda. 

Jakie trzeba spełnić warunki?

W konkursie biorą udział filmy wykonane ogólnodostępnym sprzętem (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem). 

Film nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość filmów. Filmy należy nadsyłać w formacie mp4.

Termin nadsyłania filmów upływa 31 marca 2023 roku. Prace należy przesłać na adres mailowy: projektornia@gak.gda.pl lub pocztą na adres: PROJEKTORNIA GAK ul. Dworska  29 a; 80- 506 Gdańsk.

Najciekawsze filmy zostaną zaprezentowane w Projektorni GAK w Gdańsku Brzeźnie, 14 kwietnia 2023 roku, o godzinie 18:00.

Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie www.gak.gda.pl.

czarno-biały plakat konkursowy
Prace na konkurs „Nakręć się 2023” można przysyłać do 31 marca. Zwycięskie filmy zobaczymy 14 kwietnia
mat. GAK

TV

Jestem z Gdańska. O śmiertelnym ataku na prezydenta Adamowicza