• Start
  • Wiadomości
  • (Nad)komplet widzów na Targu Węglowym wspierał Biało-Czerwonych!

(Nad)komplet widzów na Targu Węglowym wspierał Biało-Czerwonych!

Blisko cztery tysiące osób dopingowało Biało-Czerwonych podczas meczu w centrum Gdańska. Trzy tysiące z nich bawiło się w specjalnie przygotowanej strefie. Kolejny tysiąc ustawił się już poza nią. Wszyscy obecni na Targu dopingowali reprezentację w starciu z piłkarzami Ukrainy dzięki wielkiemu telebimowi ustawionemu tak, aby zapewnić dobrą widoczność nawet osobom przebywającym poza strefą.
( 22.06.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Cztery tysiące kibiców w strefie na Targu Węglowym

Gdańszczanie i goście naszej metropolii pokazali, że chcą razem wspierać Polaków na EURO 2016. 21 czerwca 2016 r. kibice po raz kolejny tłumnie przybyli na Targ Węglowy, by swoim dopingiem dodać siły Biało-Czerwonym. Najgłośniej było oczywiście tuż po godzinie 19, kiedy kibiców ogarnęła radość po bramce Jakuba Błaszczykowskiego.

Po końcowym gwizdku, który przypieczętował drugie grupowe zwycięstwo Polaków, w centrum miasta długo słychać było wiwaty i radosne okrzyki na cześć naszej reprezentacji. Strefa do późnego wieczora pełna była pozytywnych sportowych emocji, a opuszczający ją kibice już zastanawiali się, jak będzie wyglądał sobotni pojedynek polskich piłkarzy ze Szwajcarią.
 

Gdańszczanie udowodnili, że kochają piłkę nożną i że chętnie dzielą się sportowymi emocjami między sobą.

- Pomysł zorganizowania strefy wspólnego kibicowania był bardzo dobrą decyzją - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. - Przypominamy sobie emocje sprzed czterech lat, kiedy u nas było EURO i razem, tłumnie wspieramy Polaków we Francji - dodaje.

- Kibice po raz kolejny pokazali klasę, tak licznie dopingując drużynę narodową – podkreśla Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - Wierzę, że w najbliższą sobotę jeszcze raz będziemy mieli powody do radości po końcowym gwizdku! - dodaje.

Kolejny mecz już w sobotę 25 czerwca. W 1/8 finału Polska zmierzy się ze Szwajcarią. Na Targ Węglowy zapraszamy już od godz. 13. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie!
 

Godziny otwarcia strefy kibica na Targu Węglowym

25.06.2016: godz. 13 - 21

30.06 .2016 godz. 19 - 1 (jeśli awansują do tego etapu)

06.07.2016: godz. 19 - 1 (mecz ½ finału)

07.07.2016: godz. 19 - 1 (mecz ½ finału)

10.07.2016: godz. 19 - 1 (finał)


Strefa zaprasza także w najbliższą sobotę na BARDZO ważny mecz.