• Start
  • Wiadomości
  • Na leczenie Nikoli udało się zebrać już 80 proc. potrzebnych pieniędzy

Na leczenie Nikoli udało się zebrać 80 proc. potrzebnej kwoty. To ostatnie dni, by pomóc

Jeszcze 12 tysięcy złotych potrzeba, żeby Nikola - pięcioletnia córka pracownika Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku - przeszła w Wiedniu zabieg chirurgiczny, dzięki któremu będzie mogła samodzielnie chodzić. Internetowa zbiórka pieniędzy potrwa już tylko do czwartku, 11 sierpnia. Dzięki hojności darczyńców udało się dotąd osiągnąć bardzo dużo: ponad 730 osób przekazało na rzecz Nikoli 51 tysięcy złotych, co stanowi 80 procent kwoty potrzebnej na leczenie. Zdążymy zebrać całość?
07.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mała dziewczynka siedzi w rogu kanapy, trzymając w rękach pluszowego misia. Patrzy w górę, w obiekty aparatu , który robi jej zdjęcie. Ma na sobie niebieską sukienkę w drobne białe i żółte kwiatki. Na nogach ma specjalne buciki ortopedyczne, zapinane na łydkach. Buciki są koloru różowego. Dziewczynka jest blondynką o długich włosach i miłej buzi.
Rośnie krąg ludzi dobrej woli, dzięki którym 5-letnia Nikola ma szansę uniknąć dalszego życia na wózku inwalidzkim
Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Walka o zdrowie Nikoli: coraz bliżej celu

- Myślę, że stał się cud - mówi Marzena Chodkowska, mama Nikoli. 

Jeszcze dwa tygodnie temu zbiórka pieniędzy szła tak niemrawo, że rodzice chorującej dziewczynki byli przerażeni. Teraz są naprawdę blisko celu. 

ZOBACZ: zbiórka dla Nikoli na SIEPOMAGA.PL

- Nisko kłaniamy się ponad 700 osobom, okazały się tak hojne, które odmówiły sobie czegoś, bo uznały, że te pieniądze są bardziej potrzebne Nikoli - podkreśla Lech Chodkowski. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni mediom, które nagłośniły naszą walkę o Nikolę: miejskiemu portalowi gdansk.pl, redakcjom Faktu, trojmiasto.pl, Radiu Gdańsk. Dziękuję moim koleżankom i kolegom z pracy, z gdańskiego ZTM, bo też nas wspierają. Specjalne podziękowania dla prezydent Aleksandry Dulkiewicz i Piotra Borawskiego, zastępcy prezydent Gdańska, którzy interesują się zdrowiem Nikoli, zaapelowali o pomoc na swoich Facebookach. 

Zdrowie Nikoli - po latach leczenia w kraju czas na Wiedeń

Historię naznaczonego bólem i cierpieniem, ale też nadzieją, życia 5-letniej Nikoli Chodkowskiej opisaliśmy 29 lipca. 

Pracownik gdańskiego ZTM walczy o zdrowie córki. Coraz bliżej kwoty 63 tys. zł - wciąż możesz pomóc

Dziewczynka od urodzenia ma poważne problemy zdrowotne o podłożu genetycznym. Nie byłaby w stanie chodzić, gdyby od pierwszych dni nie walczyli o to rodzice. Niestety możliwości leczenia w kraju wyczerpały się. Chodkowscy znaleźli lekarza w Wiedniu, który jest w stanie pomóc Nikoli. Koszt leczenia, konsultacji i podróży z Pomorza z stolicy Austrii wynosi 63 tysiące złotych. To znacznie przerasta możliwości finansowe rodziców. Wkrótce minie termin, w którym trzeba będzie przelać potrzebną kwotę na konto kliniki w Wiedniu.

ZOBACZ: zbiórka dla Nikoli na SIEPOMAGA.PL

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże