• Start
  • Wiadomości
  • Myślisz INNaczej? Zgłoś swój pomysł i wygraj 6 tysięcy złotych NABÓR WNIOSKÓW

Myślisz INNaczej? Zgłoś swój pomysł i wygraj 6 tysięcy złotych NABÓR WNIOSKÓW

Masz pomysł na pozytywną zmianę społeczną, ale nie było jeszcze okazji go rozwinąć? Rusza trzecia edycja konkursu Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej. Jego celem jest wsparcie pozytywnych pomysłów na zmianę społeczną w najbliższym otoczeniu. Nabór wniosków online do 12 grudnia.
( Publikacja: 05.12.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To już trzecia edycja Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej. Warto zgłosić swój pomysł
To już trzecia edycja Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej. Warto zgłosić swój pomysł
Źródło Fanpage INNaczej

Program na innowacje społeczne powstał z myślą o mieszkankach i mieszkańcach Gdańska. Dotychczas wsparto łącznie już 18 inicjatyw, a to dopiero dwa lata działalności. Był to m.in.  kurs dla rodziców “Rozbrajamy złość”, książka “Niezwykły Pies Benio”, “Dzieciaki - Myślaki”, czyli edukacja filozoficzna w przedszkolach czy projekt „Pakuję do swojego”, który zachęca do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, których można używać wielokrotnie.

W ramach konkursu zwycięzcy otrzymują wsparcie finansowe nawet do 6 tysięcy złotych, opiekę mentorską, wsparcie szkoleniowe i organizacyjne, a także możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej.

Warto dodać, że na etapie składania wniosku online, liczy się pomysł. Jeśli osoba ubiegająca się o grant przekona Komisję Konkursową, wówczas otrzyma wsparcie na jego rozwój. Inicjatywy zgłoszone do INNaczej już na etapie naboru będą mogły korzystać ze wsparcia szkoleniowego. 

Wyniki rekrutacji do pierwszego etapu konkursu podane zostaną do 16 grudnia, a już trzy dni później (19 grudnia) osoby, które złożyły wniosek zostaną zaproszone do udziału w wyjątkowym warsztacie. Tutaj pod okiem ekspertów popracują nad swoimi pomysłami, by stały się jeszcze lepsze i zwiększyły swoje szanse na otrzymanie dofinansowania. To czas profesjonalnego projektowania innowacji społecznych, czyli ciekawym prezentowaniu pomysłów i różnych możliwościach finansowania projektów społecznych. Organizatorzy podchodzą bardzo elastycznie, w zależności od potrzeb zgłoszonych pomysłów.

Termin naboru pomysłów innowacji społecznych mija 12 grudnia 2019 roku. Formularz zgłoszeniowy online dostępny jest TUTAJ: W przypadku pytań można także kontaktować się z koordynatorem projektu pod adres e-mail koordynator@upfoundation.pl

Operatorem Funduszu już po raz drugi jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION, która będzie prowadzić projekt we współpracy z partnerami: Crowd.Academy, Europejskim Centrum Solidarności, MAMYWENE, Service Sandbox. Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk.

Więcej szczegółowych informacji na stronie inaczej.pl

Wydarzenie na Facebooku INNaczej 

Regulamin konkursu INNaczej