• Start
  • Wiadomości
  • Modernizacja gdańskich tramwajów, będą bardziej komfortowe dla pasażerów

Modernizacja gdańskich tramwajów, będą bardziej komfortowe dla pasażerów

Nowe systemy napędowe i elektryczne, klimatyzacja, nowe fotele dla pasażerów, gniazda USB, ekrany LCD, defibrylatory AED i zupełna nowość - bezdotykowe otwieranie drzwi przez pasażerów. Właśnie zakończyła się modernizacja pierwszego z kolejnych dziesięciu gdańskich tramwajów N8C objętych modernizacją. 
22.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment drzwi tramwaju z napisem przycisk otwierania drzwi przez pasażera
Gruntowną modernizację od kilku lat sukcesywnie przechodzą gdańskie tramwaje N8C. Do tej pory zmodernizowanych zostało łącznie już 31 tramwajów, w tym pierwszy z 10 objętych kolejnym etapem modernizacji.
Fot. Mat. prasowe GAiT

 

 

- Ostatnie lata wypełnione były dużymi inwestycjami - mówi prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów Maciej Lisicki. - Tylko w ostatnim czasie gdańską flotę zasiliło kolejnych 78 nowych pojazdów, dokładniej 48 nowoczesnych ekologicznych autobusów Mecedes Citaro i 30 dwukierunkowych tramwajów Pesa Jazz Duo. Kupujemy nowe autobusy i tramwaje, a także modernizujemy posiadane pojazdy, by wciąż podnosić komfort podróży komunikacją miejską w naszym mieście. 

10 tramwajów N8C przejdzie kompleksową modernizację. Właśnie zakończyła się pierwsza z nich
10 tramwajów N8C przejdzie kompleksową modernizację. Właśnie zakończyła się pierwsza z nich
zdj. GAiT

 

Gruntowną modernizację od kilku lat sukcesywnie przechodzą gdańskie tramwaje N8C. Do tej pory zmodernizowanych zostało łącznie już 31 tramwajów, w tym pierwszy z 10 objętych kolejnym etapem modernizacji. W ramach modernizacji tramwaje zyskują nowe systemy napędowe i elektryczne, które zapewniają wysoką niezawodność pojazdów. Tramwaje zyskują też m.in. nową powłokę lakierniczą, odnawiane jest wnętrze pojazdu, montowane są nowe fotele pasażerskie i oświetlenie LED. 

- W ramach modernizacji wyposażamy tramwaje w szereg rozwiązań  przekładających na komfort jazdy pasażerów - w tym, podobnie jak nowe pojazdy,  m.in. w ładowarki USB, defibrylatory AED i nowoczesne ekrany LCD. Nasi pasażerowie otrzymują komfort podróży porównywalny do tego, który oferują najnowsze tramwaje - zaznacza prezes GAiT. - Właśnie zakończyliśmy modernizację pierwszego z dziesięciu tramwajów, objętych kolejnym etapem modernizacji i wprowadziliśmy w nim dodatkowo zupełną nowość - jest to funkcja bezdotykowego otwierania drzwi przez pasażera. Wprowadzamy to rozwiązanie jako pierwsi w Polsce. W nową funkcję wyposażać będziemy tramwaje N8C, które przechodzić będą modernizację, a także tramwaje Pesa Swing, które w najbliższym czasie objęte zostaną naprawami głównymi. Sukcesywnie wprowadzać chcemy to nowe rozwiązanie w kolejnych pojazdach. Mamy nadzieję, że spotka się z pozytywnym odbiorem naszych pasażerów.

 

Wnętrze tramwaju, na pierwszym planie ładowarka do komórki, kabel i dłoń trzymająca podłączoną komórkę
- W ramach modernizacji wyposażamy tramwaje w szereg rozwiązań  przekładających na komfort jazdy pasażerów - w tym, podobnie jak nowe pojazdy,  m.in. w ładowarki USB, defibrylatory AED i nowoczesne ekrany LCD
Fot. Mat. prasowe GAiT

 

(opr. AK)