• Start
  • Wiadomości
  • Modernizacja al. Hallera. Rozpoczęły się prace remontowe w kierunku Wrzeszcza. MAPA

Modernizacja al. Hallera. Rozpoczęły się prace remontowe w kierunku Wrzeszcza. MAPA

W poniedziałek, 4 kwietnia, rozpoczynają się roboty drogowe związane z modernizacją al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany). W związku z powyższym zmieni się organizacja na tym fragmencie.
04.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Remont fragmentu al. Hallera, kwiecień 2021
Remont fragmentu al. Hallera, kwiecień 2021
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Od poniedziałku, 4 kwietnia, zwężona zostanie jezdnia al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany). Kierowcy będą poruszali się lewym pasem. Podczas wykonywania nawierzchni jezdni będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym przy skrzyżowaniach oraz zwężony będzie chodnik. Zamknięty będzie wjazd i wyjazd z ul. Lilli Wenedy w al. Hallera. Mieszkańcy ul. Lilli Wenedy będą musieli korzystać z ul. Dubois. Taka organizacja utrzyma się przez co najmniej miesiąc.


MAPA z zaznaczonymi fragmentami miejsc zamkniętych dla ruchu

Hallera 4.04
DRMG

 

Zmiany w organizacji ruchu na al. Hallera związane są z rozpoczynającą się modernizacją al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej.

Wykonawcą prac jest firma Colas Polska Sp. z o.o. Koszt prac to ok. 2,9 mln złotych. Prace drogowe potrwają do końca sierpnia 2022 r., po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów