• Start
  • Wiadomości
  • Modernizacja al. Hallera. Rozpoczęły się prace remontowe w kierunku Wrzeszcza. MAPA

Modernizacja al. Hallera. Rozpoczęły się prace remontowe w kierunku Wrzeszcza. MAPA

W poniedziałek, 4 kwietnia, rozpoczynają się roboty drogowe związane z modernizacją al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany). W związku z powyższym zmieni się organizacja na tym fragmencie.
( Publikacja: 04.04.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Remont fragmentu al. Hallera, kwiecień 2021
Remont fragmentu al. Hallera, kwiecień 2021
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Od poniedziałku, 4 kwietnia, zwężona zostanie jezdnia al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany). Kierowcy będą poruszali się lewym pasem. Podczas wykonywania nawierzchni jezdni będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym przy skrzyżowaniach oraz zwężony będzie chodnik. Zamknięty będzie wjazd i wyjazd z ul. Lilli Wenedy w al. Hallera. Mieszkańcy ul. Lilli Wenedy będą musieli korzystać z ul. Dubois. Taka organizacja utrzyma się przez co najmniej miesiąc.


MAPA z zaznaczonymi fragmentami miejsc zamkniętych dla ruchu

Hallera 4.04
DRMG

 

Zmiany w organizacji ruchu na al. Hallera związane są z rozpoczynającą się modernizacją al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej.

Wykonawcą prac jest firma Colas Polska Sp. z o.o. Koszt prac to ok. 2,9 mln złotych. Prace drogowe potrwają do końca sierpnia 2022 r., po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.