• Start
  • Wiadomości
  • Mocne i słabe strony dzielnicy Jasień? Przyjdź na spotkanie

Mocne i słabe strony dzielnicy Jasień? Przyjdź na spotkanie, porozmawiaj o tym z prezydent Gdańska

O remontach ulic i ważnych dla lokalnej społeczności inwestycjach. O potrzebach i problemach dzielnicy, o planach Miasta na tę część Gdańska, i nie tylko. 12 września odbędzie się spotkanie prezydent Aleksandry Dulkiewicz z cyklu: „Porozmawiajmy przy stole” z mieszkańcami dzielnicy Jasień. To okazja, by bezpośrednio porozmawiać z władzami Gdańska.
30.08.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mat. Urząd Miejski w Gdańsku

Porozmawiaj o dzielnicy... na szkolnym boisku

Spotkanie odbędzie się w plenerze - na boisku w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze 5, we wtorek 12 września br., w godz. 17.00-18.30.
Będzie to okazja, by bezpośrednio, przy symbolicznym biało-czerwonym stole, porozmawiać zarówno z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, jak i jej zastępcami, a także dyrektorami i prezesami miejskich jednostek i spółek.
W trakcie spotkania prezydent Aleksandra Dulkiewicz opowie m.in. o inwestycjach realizowanych, zrealizowanych i planowanych na Jasieniu, a także o bieżących wydarzeniach dotyczących dzielnicy, jak i samych mieszkańców.

Mieszkańcy wypełniali ankietę

Podczas wrześniowego spotkania przedstawione zostaną także wyniki ankiety internetowej skierowanej do mieszkańców Jasienia, którą można było wypełniać do 4 września. W ankiecie zamieszczono cztery pytania, z czego pierwsze dotyczyło tego, z czego mieszkańcy są zadowoleni w swojej dzielnicy, a drugie - tego, co w danej dzielnicy należy poprawić. Wystarczyło zaznaczyć kategorię, np. jakość przestrzeni publicznej, czystość i porządek, oferta kulturalna czy funkcjonowanie transportu publicznego. Była też opcja, w której mieszkańcy mogli dopisać swoje dodatkowe uwagi w danej kwestii. Kolejne dwa pytania wykorzystane zostaną do celów statystycznych - jedno dotyczyło przedziału wiekowego osoby wypełniającej ankietę, a drugie - informacji, w której dzielnicy dana osoba mieszka (ankietę mogli bowiem wypełnić też mieszkańcy innych dzielnic, którzy np. pracują bądź spędzają czas wolny w Jasieniu).

Jasień. Dzielnicowy spacer z udziałem władz Gdańska. Co ustalono?

 

Podczas spotkania działać będą punkty informacyjne:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, gdzie będzie można zgłosić np. usterki w przestrzeni publicznej,

  • Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, gdzie będzie można sprawdzić plany miejscowe,

  • Straży Miejskiej, gdzie będzie można zgłosić np. potrzebę interwencji,

  • Będzie można też wziąć udział w akcji „Melduj się w Gdańsku”, a także wyrobić bądź przedłużyć Kartę Mieszkańca.

Siedlce. Duże zainteresowanie mieszkańców spotkaniem z władzami miasta

Piąte spotkanie władz Gdańska z mieszkańcami w 2023 roku

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach. Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, w 2022 r. władze Gdańska ponownie zaprosiły na spotkania w takiej formule. Zorganizowano je w dzielnicach Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Zaspa - Młyniec oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe. W tym roku takie spotkania zorganizowano dotąd z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe i Ujeściska - Łostowic (to było jedno spotkanie dla obu dzielnic) oraz Przymorza Wielkiego, Oliwy i Siedlec.

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024