• Start
  • Wiadomości
  • Mobilny Dom Kultury GAK odwiedzi latem nowe dzielnice. Zobacz, które i kiedy

Mobilny Dom Kultury GAK odwiedzi latem nowe dzielnice. Które i kiedy

Nowy Port, Osowa, Przymorze, Łostowice oraz Stogi - oto dzielnice, do których zawita tego lata Mobilny Dom Kultury Gdańskiego Archipelagu Kultury. - Impreza co roku cieszy się ogromnym powodzeniem, a wszystkie atrakcje są bezpłatne - przypomina Violetta Sitarz, dyrektor Domu Sztuki GAK koordynującego wydarzenia MDK.
16.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mobilny Dom Kultury to warsztaty, działania animacyjne, koncerty, spektakle, happeningi i inne artystyczne wydarzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie
Mobilny Dom Kultury to warsztaty, działania animacyjne, koncerty, spektakle, happeningi i inne artystyczne wydarzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Mobilny Dom Kultury, czyli wakacyjny projekt kulturalny GAK to warsztaty, widowiska plenerowe, teatry dziecięce, potańcówki, animacje dla najmłodszych, wystawy, czytelnia na trawie, gra terenowa oraz happeningi dla mieszkańców.

- Co roku staramy się je uatrakcyjniać - zapewnia Violetta Sitarz, dyrektor Domu Sztuki GAK. 

MDK wyruszy w tym roku drogę po raz trzeci i odwiedzi latem aż pięć dzielnic Gdańska. Na początek pojawi się znów w Nowym Porcie, gdzie 28 czerwca "zaparkuje" w parku koło zajezdni tramwajowej przy ul. Wyzwolenia. Ale już następnego dnia, po raz pierwszy, rozstawi się w Osowej, w Parku Chirona. Cały lipiec będzie w trasie, aby na koniec pojawić się na Stogach. I na tamtejsze atrakcje będzie warto poczekać.   

- Zaczynamy w Nowym Porcie - mówi Sitarz. - Impreza otwarcia będzie w szczególny sposób poświęcona animacji kultury i skierowana do lokalnych aktywistów. Finał tegorocznej edycji, tak jak w zeszłym roku, zaplanowaliśmy na Stogach, gdzie we współpracy z trójmiejską Świetlicą Krytyki Politycznej zorganizujemy integracyjną potańcówkę w stylu retro.

TRASA Mobilnego Domu Kultury:

- Gdańsk Nowy Port: 28 czerwca 2019, godz. 17:30 - 21:00, Park, ul. Wyzwolenia (k. zajezdni tramwajowej)
- Gdańsk Osowa: 29 czerwca 2019, godz. 12:00 - 18:00, Park Chirona
- Gdańsk Przymorze: 5-6 lipca 2019, godz. 18:30 - 21:00 i 12:00-18:00, Ogródek Jordanowski przy Klubie
Bolek i Lolek
- Gdańsk Łostowice: 19-20 lipca 2019, godz. 18:30 - 20:00 i 12:00 - 18:00, Teren zielony, ul. Srebrna 9 i
Kolorowa 7 (między budynkami)
- Gdańsk Stogi: 26-27 lipca 2019, godz. 18:00 - 22:00 i 12:00 - 18:00, Boisko SP11, ul. Stryjewskiego 28.

Szczegółowy program wydarzeń już wkrótce.

Wydarzenia w dzielnicy są zawsze otwarte i bezpłatne
Wydarzenia w dzielnicach są zawsze otwarte i bezpłatne
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Mobilny Dom Kultury to inicjatywa Gdańskiego Archipelagu Kultury, którą koordynuje DOM SZTUKI GAK, ale do akcji włączają się też wszystkie pozostałe oddziały instytucji. Zapoczątkowano ją dwa lata temu jako wakacyjny projekt pilotażowy. Ideą powstania Mobilnego Domu Kultury było propagowanie działań artystycznych, szczególnie w tych dzielnicach, w których nie ma stałych placówek GAK.

Mobilny Dom Kultury to warsztaty, działania animacyjne, koncerty, spektakle, happeningi i inne artystyczne wydarzenia organizowane w danej dzielnicy dla mieszkańców i turystów. Wydarzenia w każdej dzielnicy są zawsze otwarte i bezpłatne.

 

Ideą powstania MDK było propagowanie działań artystycznych, szczególnie w tych dzielnicach, w których nie ma stałych placówek GAK
Ideą powstania MDK było propagowanie działań artystycznych, szczególnie w tych dzielnicach, w których nie ma stałych placówek GAK
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Podczas pierwszego roku działalności MDK odwiedził cztery gdańskie dzielnice: Nowy Port, Chełm, Jasień i Przeróbkę. Rok później pojawił się w pięciu dzielnicach. Był w Nowym Porcie, na Przymorze i Chełmie, a w ostatni weekend przyjechał najpierw na Stogi, potem do Łostowic.

Zawsze spotykał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców.

 

WIĘCEJ:

Startuje pierwszy Mobilny Dom Kultury. Przyjedzie do Twojej dzielnicy?

Mobilny Dom Kultury znów w gdańskich dzielnicach. Sprawdź, kiedy będzie w TwojejTV

To przedszkole jest wzorem