• Start
  • Wiadomości
  • #MobilnaMetropolia - warsztaty online w czwartek. Zapisz się, weź udział, zabierz głos w dyskusji

#MobilnaMetropolia - warsztaty online w czwartek. Zapisz się, weź udział, zabierz głos w dyskusji

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na warsztaty online, podczas których mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Spotkanie dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu w czwartek, 17 czerwca, o godz. 17:00. Wymagane zapisy.
( Publikacja: 16.06.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
SUMP_og3

 

MobilnaMetropolia to cykl spotkań, które Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot organizuje od połowy maja z mieszkańcami wszystkich metropolitalnych powiatów. Na warsztatach online mieszkańcy mogą przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Zebrane dane posłużą do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP).

Spotkanie dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu odbędzie się w czwartek, 17 czerwca, o godz. 17:00.

 

Mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Na zdjęciu droga rowerowa w dzielnicy Stogi
Mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Na zdjęciu droga rowerowa w dzielnicy Stogi
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Bezpieczny, tani i wygodny, ale też przyjazny dla środowiska i zdrowia mieszkańców. W dużych aglomeracjach, takich jak Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), mieszkańcy mają docierać do celu szybko, ale bezpiecznie i bez szkody dla otoczenia. Podobnie jest z dostarczaniem towarów. Aby sprostać tym wyzwaniom, potrzebny jest Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP).

- Nad takim planem pracuje OMGGS wraz z grupą ekspertów – mówi Karolina Orcholska, koordynator SUMP. - Szybko rozrastające się aglomeracje, jak OMGGS, potrzebują przemyślanych rozwiązań, które połączą potrzebę sprawnego transportu publicznego z ochroną środowiska i zdrowia mieszkańców. W tym roku weszliśmy w decydującą fazę prac, w którą angażujemy mieszkańców metropolii. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi.

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów OMGGS

­Warsztaty konsultacyjne online trwają od maja. Rozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS. Za nami 8 takich spotkań. Ostanie - dla mieszkańców Trójmiasta - odbędzie się 17 czerwca o godz. 17:00.

- Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w kilku zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu - dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy się zarejestrować klikając w poniższy link. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SPOTKANIE W CZWARTEK, 17 CZERWCA

 

Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii - TUTAJ.

Wcześniej podobne spotkania odbyły się w powiatach: