• Start
 • Wiadomości
 • Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w Gdańsku. Ostatnie bilety

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w Gdańsku. W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety

Szwecja i Polska są gospodarzami mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, które odbędą się w dniach 11-29 stycznia 2023 roku. Jednym z miast współgospodarzy jest Gdańsk. W Ergo Arenie odbędą się dwa ćwierćfinały (25 stycznia) i jeden półfinał (27 stycznia). W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na oba dni meczowe, najtańsze od 159 zł.
( 08.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W grudniu 2021 roku w Gdańsku reprezentacja Polski grała towarzysko m.in. z Tunezją. Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie był w tamtym spotkaniu Piotr Jędraszczyk (z piłką)
W grudniu 2021 roku w Gdańsku reprezentacja Polski grała towarzysko m.in. z Tunezją. Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie był w tamtym spotkaniu Piotr Jędraszczyk (z piłką)
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Drugi turniej mistrzowski w Polsce 

W 2016 roku Polska organizowała mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Wówczas miastami gospodarzami były Kraków, Katowice, Wrocław i Gdańsk. Mistrzami Europy zostali Niemcy, wicemistrzami Hiszpanie, brązowy medal wywalczyli Chorwaci. Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.

W 2023 roku mistrzostwa świata szczypiornistów organizują wspólnie Szwecja i Polska. 32 narodowe reprezentacje rywalizować będą w dniach 11-29 stycznia. Miastami gospodarzami są Goteborg, Malmoe, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (Szwecja) oraz Katowice, Płock, Kraków i Gdańsk

Tytułu mistrzowskiego bronią Duńczycy, którzy w 2021 roku w finale pokonali Szwedów. 

Podział na grupy mistrzostw świata

Faza grupowa światowego championatu piłkarzy ręcznych odbywać się będzie w dniach 11-17 stycznia 2023 roku. Reprezentacja Polski swoje spotkania w tej części turnieju rozegra w Katowicach. 

Podział na grupy: 
 
 • Grupa A: Hiszpania, Czarnogóra, Chile, Iran
 • Grupa B: Polska, Francja, Arabia Saudyjska, Słowenia
 • Grupa C: Szwecja, Brazylia, Republika Zielonego Przylądka, Urugwaj
 • Grupa D: Islandia, Portugalia, Węgry, Korea Południowa
 • Grupa E: Niemcy, Katar, Serbia, Algieria
 • Grupa F: Norwegia, Macedonia Północna, Argentyna, Holandia
 • Grupa G: Egipt, Chorwacja, Maroko, Stany Zjednoczone
 • Grupa H: Dania, Belgia, Bahrajn, Tunezja. 

Awans do następnej rundy, czyli fazy zasadniczej uzyskają po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy. 8 najsłabszych drużyn grać będzie o miejsca 25-32.

Podział na grupy w fazie zasadniczej

Drużyny z grup A i B utworzą grupę I (łącznie sześć zespołów). Analogicznie połączone zostaną pozostałe grupy.

Drużyny z grup C i D utworzą grupę II. 

Drużyny z grup E i F utworzą grupę III.

Drużyny z grup G i H utworzą grupę IV. 

Ważne: wyniki meczów między zespołami z pierwszej fazy turnieju zostaną zachowane. W fazie zasadniczej drużyny grać będą tylko z ekipami grupy przeciwnej. 

Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze reprezentacje z grup I, II, III i IV. Pozostałe powalczą o miejsca 9-24. 

Trzy mecze w Gdańsku 

Decydujące mecze mistrzostw świata - od ćwierćfinałów - odbywać się będą w dwóch miastach: Sztokholmie i Gdańsku. W Ergo Arenie odbędą się dwa ćwierćfinały i jeden półfinał, pozostałe spotkania, łącznie z tymi o medale, w stolicy Szwecji w Tele2 Arenie.

Ćwierćfinały w Gdańsku zaplanowano na 25 stycznia (środa). Zmierzą się w nich:

 • o godz. 18.00 pierwsza drużyna z grupy I - druga drużyna z grupy III
 • o godz. 20.30 pierwsza drużyna z grupy III - druga drużyna z grupy I

W naszym mieście odbędzie się także jeden z dwóch półfinałów. 27 stycznia (piątek) o godz. 18.00 zagrają triumfatorzy powyższych dwóch ćwierćfinałów.  

Na dni meczowe mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Gdańsku są jeszcze ostatnie bilety. Sprawdź, zamów i kup - 25 stycznia i 27 stycznia. Bilety w różnych cenach w zależności od kategorii: 159 zł, 199 zł, 299 zł, 399 zł, 499 zł, 1 499 zł.