Mikołaje na motocyklach przejechały przez Trójmiasto

Największa w kraju mikołajowa parada na motocyklach po raz 21. przejechała ulicami Trójmiasta. Zmotoryzowani święci, elfy, śnieżynki i renifery wyruszyli przed południem spod stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk, by po niespełna godzinie zameldować się pod gdyńskim Akwarium.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mikołaje na motocyklach jadą ulicą. Ten na przedzie wychyla się i przybija piątkę z dziećmi stojącymi przy ulicy
Trasa przejazdu z Gdańska do Gdyni ...
fot. Jerzy Bartkowski / KFP

Trasa przejazdu

Parada wystartowała kilkanaście minut po godz. 11.00 spod Polsat Plus Areny Gdańsk. Uczestnicy przejechali ulicami Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Piastowskie, Zwycięstwa, Grunwaldzką, Niepodległości, Zwycięstwa, Świętojańską. 

Po ponad godzinie motocykle, skutery, quady dotarły do Gdyni na Skwer Kościuszki. 

Cegiełki dla dzieci

Parada była tylko najbardziej widowiskową częścią akcji Mikołaje na motocyklach. Najważniejsze niezmiennie są cegiełki na pomoc dzieciom. Za pieniądze pochodzące z wpłat wpisowego i ze zbiórki wolnych datków znowu będzie można zakupić kilka tysięcy obiadów dla podopiecznych pomorskich ośrodków szkolno-wychowawczych.

Wydarzenie poprzedzały licytacje voucherów i przedmiotów pochodzących od darczyńców. Pieniądze pozyskane tą drogą motoMikołaje przeznaczają na zakup prezentów, które trafią do trójmiejskich domów dziecka.

za KFP

Mikołaje na motocyklach i quadach
... m.in. aleją Niepodległości w Sopocie
fot. Jerzy Bartkowski / KFP

Od 9 motocykli do 2500 maszyn

Pierwszy przejazd, w którym brało udział 9 motocyklistów, odbył się w 2003 roku. Od tamtej pory impreza rozrosła się do prawie 2500 maszyn – motocykli, skuterów i quadów. To największa mikołajkowa motocyklowa impreza w Polsce.

 

TV

W Gdańsku tkają siatki maskujące dla ukraińskiego wojska