Mieszkaniec Nowego Portu zatrzymany z amfetaminą

22-latek z Gdańska został zatrzymany w piątek w Nowym Porcie. W jego domu znaleziono amfetaminę, przy sobie miał marihuanę.
( Publikacja: 08.02.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Kryminalni z Gdańska-Nowego Portu otrzymali informację, że pewien gdańszczanin posiada narkotyki. W miniony piątek postanowili go zatrzymać i przeszukać. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Przy 22-latku funkcjonariusze znaleźli środek odurzający w postaci suszu konopi, a później w jego mieszkaniu zabezpieczyli ok. 90 gramów substancji zawierającej siarczan amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Narkotyki przekazano do dalszych badań.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy, z której można sporządzić 439 pojedynczych porcji, oraz suszu konopi. W niedzielę prokurator przesłuchał podejrzanego i zastosował wobec niego dozór policyjny.

Mężczyzna w przeszłości był już notowany za tego typu przestępstwo. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.