Mieszkanie na wynajem i czasowe zwolnienie z czynszu dla 20 rodzin - w zamian za remont

Ruszyła kolejna odsłona publicznej oferty najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu. Dzięki programowi osoby, które nie znalazły się na tegorocznej liście komunalnej, samodzielnie remontując lokal, mają szansę otrzymać mieszkanie jeszcze w tym roku. Pierwsze wyniki publicznej oferty najmu w zamian za remont zostaną opublikowane 11 października.
10.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Mieszkanie za remont. Dla kogo w Gdańsku?

Podobnie jak w ubiegłym roku, także w 2022 r. miasto zaproponowało 20 mieszkań do wynajęcia w zamian za remont. Są to mieszkania o poszukiwanym metrażu, w różnych częściach Gdańska. W ofercie do wynajęcia w zamian za wykonanie remontu we własnym zakresie i na własny koszt są mieszkania o powierzchni od 30 do 70 mkw.

Wszystkie osoby, które wnioskowały o pomoc mieszkaniową miasta, a które nie zakwalifikowały się na tegoroczną listę komunalną, otrzymały już zaproszenie do udziału w publicznej ofercie najmu w zamian za remont.

W zaproszeniu przesłanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMG zainteresowani otrzymali szczegółowe informacje o tym, jak skorzystać z publicznej oferty najmu, poza tym na stronie internetowej Gdańskich Nieruchomości dostępna jest interaktywna lista lokali, gdzie zainteresowani zapoznać się mogą z podstawowymi informacjami o oferowanych w programie mieszkaniach.

Znajdą tam m.in. informację o metrażu, usytuowaniu oraz lokalizacji mieszkania. Na stronie zapoznać się można również z poglądowym rzutem lokalu oraz informacjami o wymaganym zakresie remontu.

Taniej za ogrzewanie? 250 komunalnych kamienic i bloków wkrótce do termomodernizacji

Zwolnienie z czynszu i dotacja na zmianę ogrzewania

Po dokonaniu wyboru, osoby do których skierowana jest propozycja, mają możliwość obejrzenia mieszkań i zdecydowania o przyjęciu jednego z nich w zamian za wykonanie remontu we własnym zakresie. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na samodzielny remont lokalu mają możliwość zwolnienia z czynszu na czas realizacji prac, nawet przez 24 miesiące.

Jeśli w zakresie prac znajduje się likwidacja ogrzewania piecowego, uczestnicy programu mogą liczyć na wsparcie w postaci dotacji na zmianę sposobu ogrzewania.

Gdański program Mieszkanie za remont - terminarz

  • Pierwsze wyniki publicznej oferty najmu w zamian za remont zostaną opublikowane 11 października
  • Mieszkania, które nie znajdą najemcy w pierwszej turze, zaproponowane zostaną ponownie w ramach dogrywki, która zaplanowana jest w pierwszych dniach listopada.
  • Ostateczne wyniki tegorocznej Publicznej oferty najmu lokali poznamy 15 listopada 2022 r. Ogłoszone zostaną na stronie Gdańskich Nieruchomości oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Referatu Lokalowego Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Szczegółowe informacje dotyczące Publicznej oferty najmu dostępne są w regulaminie na stronie Lokale do remontu.