Mieszkania komunalne do zamiany. Zapytaj urzędnika na targach

Zamiana mieszkań - na czym polega i ile trwa, kto może się zamienić? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na stoisku Miasta Gdańska podczas Targów Mieszkań i Domów, które w dniach 4-5 marca (sobota-niedziela) odbywają się w AmberExpo przy ul. Żaglowej.

Mieszkania komunalne do zamiany. Zapytaj urzędnika na targach
A
A
data publikacji: 05 marca 2017 r.

Targi mieszkań i Domów odbywają się w AmberExpo przy ul. Żaglowej
Targi mieszkań i Domów odbywają się w AmberExpo przy ul. Żaglowej
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Oferta mieszkań komunalnych to ciekawa alternatywa dla nowego budownictwa. Propozycja Miasta skierowana jest do osób, które z różnych względów chcą zmienić swoje mieszkanie.

- Zamiana mieszkań komunalnych cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W zamianie uczestniczą nie tylko najemcy lokali komunalnych, ale także miedzy innymi właściciele mieszkań. Dział Nieruchomości Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych posiada w swojej bazie ponad 500 ofert lokali do zamiany prezentowanych na stronie internetowej www.gznk.pl. Pośród nich znajdują się oferty zamiany dużych lokali komunalnych, o powierzchni ponad 100 m², położonych w atrakcyjnych lokalizacjach, na przykład we Wrzeszczu czy na Dolnym Mieście - mówi Aleksandra Strug, specjalista ds. zamiany mieszkań, Dział Nieruchomości.
 

Miasto Gdańsk zaprasza na Targi Mieszkań i Domów w AmberEXPO w dniach: 4-5 marca, w godzinach od 10.00 do 17.00., stoisko numer 20. Na miejscu pomocą i informacją służyć będą pracownicy Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.


Podczas targów Miasto Gdańsk już po raz trzeci organizuje warsztaty kreatywne dla swoich najmłodszych mieszkańców. W sobotę i niedzielę o godz.: 13:00. dzieci wezmą udział w urbanistyczno-architektonicznych zajęciach pt.: ”Zaprojektuj wakacje w Gdańsku, zbuduj turystyczną mapę Gdańska”.

Temat warsztatów jest nawiązaniem do dużego sukcesu Miasta Gdańsk, jakim jest miejsce na podium prestiżowego konkursu o tytuł ”European Best Destination 2017”. Gdańsk został uznany za jeden z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w Europie.

- Nagroda w tak prestiżowym konkursie, to bardzo duże wyróżnienie dla naszego miasta oraz motywacja do dalszego rozwoju Gdańska pod względem turystycznym. Zależy nam na tym, aby dopasować atrakcje do potrzeb całej rodzinny, dlatego pomysł na kolejne warsztaty dla dzieci: tym razem związane z turystyką. Podczas warsztatów dzieci stworzą nową topograficzną mapę miasta, zaznaczając na niej charakterystyczne obiekty, ale również będą mogły zaprezentować swój pomysł na Gdańsk. A zdanie najmłodszych gdańszczan ma dla nas duże znaczenie - zapewnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.


Czytaj także:

Ujeścisko. Dzięki Miastu kolejne 85 gdańskich rodzin dostało mieszkania - przy Piotrkowskiej

Komu miasto przydziela mieszkania komunalne i dlaczego. Prezydent Adamowicz: "Na to nie może być zgody!"

600 mieszkań do remontu! Zdewastowane zasoby komunalneMichał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora