Medale Halowych Mistrzostw Polski młodych gdańskich lekkoatletów

Dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe zdobyli lekkoatleci gdańskich klubów podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w dniach 9-11 lutego odbywały się we Wrocławiu. Cztery z nich dla AZS AWFiS Gdańsk, jeden dla MMKS Gdańsk.
13.02.2024
Zawodnik w stroju sportowym skacze w dal, upada do piaskownicy
Tobiasz Butra zdobył złoty medal z wynikiem 7,28 metra. Do rekordu życiowego zabrakło 8 centymetrów

Trzynaścioro z Gdańska

Ponad 1200 młodych zawodniczek i zawodników zgłoszono do udziału w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Wśród nich znalazło się 13 zawodniczek i zawodników z gdańskich klubów (jedna osoba na dwóch dystansach sprinterskich): dziewięć z AZS AWFiS Gdańsk, trzy z MMKS Gdańsk i jedna z KL Lechia Gdańsk.

Zawody odbywały się w dniach 9-11 lutego we Wrocławiu. Gdańszczanie pięciokrotnie stawali na podium, czwórka tegorocznych medalistów HPMJiJM to lekkoatleci i lekkoatletki AZS AWFiS Gdańsk, jedna MMKS Gdańsk.

Cztery medale AZS AWFiS, jeden MMKS

Złote medale wywalczyli Laura Tyszko w skoku o tyczce U-18 (trener Edward Szymczak), która wyrównała swój najlepszy wynik - 3,90 metra oraz Tobiasz Butra w skoku w dal U-20 (trener Ryszard Kański) - 7,28, któremu do wyrównania rekordu życiowego zabrakło 8 cm.

Monika Urban zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów U-20 (trener Krzysztof Szałach) z wynikiem 10:10.29. Swój rekord życiowy pobiła o niespełna pół minuty.

Brąz przypadł Natalii Świątkowskiej w skoku w dal U-18 (trener Wojciech Prokop) - 5,51 metra. Jej najlepszy dotąd rezultat to było 5,42.

Cała czwórka do reprezentanci AZS AWFiS Gdańsk.

Trzecie miejsce wywalczyła Julia Grabowska z MMKS Gdańsk w biegu na 200 metrów U-18. Linię mety minęła z czasem 25,35, to o 0,01 sekundy gorzej od "życiówki"

Województwo pomorskie najlepsze

W klasyfikacji medalowej klubów AZS AWFiS Gdańsk zajął piąte miejsce, MMKS Gdańsk - 78. Na czele - z sześcioma złotami - są Stal LA Ostrów Wielkopolski i AML Słupsk.

W klasyfikacji województw wygrało pomorskie: 12 złotych medali, 6 srebrnych, 4 brązowe. Na drugim miejscu wielkopolskie (10, 5, 11), na trzecim łódzkie (9, 4, 5).