• Start
 • Wiadomości
 • Mateusz Mika i Damian Schulz w piątek w Gdańsku. Trener Andrea Anastasi w tramwajach i autobusach

Mateusz Mika i Damian Schulz w piątek w Gdańsku. Trener Andrea Anastasi w tramwajach i autobusach

W piątek, 16 listopada, w Ergo Arenie siatkarze Trefla w meczu PlusLigi zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkaniu będzie towarzyszyć biało-czerwona oprawa z okazji niedawnego Święta Niepodległości. Początek o godz. 18. Na mecz w tramwajach i autobusach zapraszać będzie trener gdańszczan Andrea Anastasi.
( Publikacja: 14.11.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mecz o Superpuchar Polski w Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów
Mecz o Superpuchar Polski w Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Sezon 2018/2019 powoli się rozkręca. Zespoły mają lub za chwilę będą miały za sobą półmetek pierwszej rundy sezonu zasadniczego.

Trefl Gdańsk rozegrał do tej pory sześć meczów - uzbierał 8 punktów (3 zwycięstwa, 3 porażki), co daje 9. miejsce w tabeli.

Asseco Resovia Rzeszów ma siedem spotkań za sobą i jedynie 2 punkty na koncie (0 zwycięstw, 7 przegranych), a to oznacza, że zajmuje ostatnie, czternaste miejsce w PlusLidze. Prawdziwa sensacja.

Jeśli po gdańszczanach można było się spodziewać średniego początku sezonu (choćby dlatego, że klub opuściło trzech wiodących zawodników: Damian Schulz, Mateusz Mika i Artur Szalpuk), to postawa ekipy z Rzeszowa, która po słabszym ostatnim sezonie ligowym (szóste miejsce) i zakontraktowaniu kilku bardzo dobrych graczy (m.in. Schulz - tegoroczny mistrz świata i Mika) chce wrócić do walki o najwyższe cele, jest totalnym zaskoczeniem.

Ale - jak twierdzi większość ekspertów - Asseco Resovia lada moment wróci na zwycięską ścieżkę. Czy już w w piątek, 16 listopada, w Gdańsku? Niewykluczone, bo w niedzielę, 11 listopada, podopieczni Gheorghe Cretu po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu przegrali u siebie z wicemistrzem Polski i aktualnym liderem PlusLigi, jedynym niepokonanym zespołem ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3 (13:25, 26:28, 25:20, 25:23, 18:20).

Z kolei Trefl dzień wcześniej - w sobotę, 10 listopada - przegrał dość łatwo na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 0:3 (22:25, 16:25, 18:25).

W piątek, 16 listopada, emocji w Ergo Arenie na pewno nie zabraknie. Początek spotkania o godz. 18.00.

Mecz Trefla z Asseco Resovią będzie miało wyjątkową, niepodległościową oprawę, w hali Ergo Arena uczczone zostanie bowiem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jednym z wyjątkowych elementów będą stroje sztabu szkoleniowego Trefla. Po raz pierwszy w historii klubu trener Andrea Anastasi wraz z całym swoim zespołem trenersko-medycznym ubrani będą w biało-czerwone koszulki, nawiązujące do barw narodowych (na co dzień noszą czarne koszulki z żółtymi wstawkami). 


Tak będą wyglądały okolicznościowe koszulki sztabu szkoleniowego Trefla
Tak będą wyglądały okolicznościowe koszulki sztabu szkoleniowego Trefla
Trefl


Ale to nie jedyny niepodległościowy akcent, który czeka w piątek, 16 listopada, w gdańsko-sopockiej hali.

 Oczywiście w całym kraju najważniejszy moment obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mieliśmy w niedzielę, 11 listopada, ale podczas meczu z Asseco Resovią chcemy razem z naszymi kibicami uczcić to święto w siatkarskiej atmosferze - mówi Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk. - W Ergo Arenie poza wyjątkowymi koszulkami sztabu szkoleniowego będą to też biało-czerwona kartoniada na początku meczu, wyjście zawodników na parkiet w odświętnej oprawie, pokazy w przerwach meczu jednego z najbardziej eleganckich sportów, sięgającego tradycji szlacheckich, czyli szermierki, czy konkurs wiedzy o Niepodległej. Kibicom do gustu przypadnie też na pewno filmik, w którym z językiem polskim będą próbowali sobie poradzić Andrea Anastasi, Nikola Mijailović i Ruben Schott, czy oprawa muzyczna, w której znajdą się największe polskie przeboje. 


Andrea Anastasi w tramwajach i autobusach

„Tym tramwajem dojedziesz do ERGO ARENY. Dziś o godz. 18 gramy tam mecz. Zapraszam, Andrea Anastasi” - taki komunikat w języku polskim usłyszą w piątek, 16 listopada, pasażerowie gdańskich tramwajów linii 2, 5, 6 i 8 oraz w autobusach linii 117, 122, 148 i 227. To akcja promocyjna Trefla Gdańsk przed meczem z Asseco Resovią.

Trener Anastasi i jego charakterystyczny włoski akcent wybrzmią w dniu meczu w środkach komunikacji miejskiej, zatrzymujących się najbliżej Eego Areny. Klub w ten nietypowy sposób będzie zachęcać fanów do kibicowania drużynie z trybun gdańsko-sopockiej hali podczas piątkowego wydarzenia, jakim jest mecz z Asseco Resovią Rzeszów.

Pierwszy gwizdek starcia rozbrzmi o godz. 18.00, więc od porannych kursów do tego momentu na każdym przystanku, na którym zatrzymują się tramwaje linii 2, 5, 6 i 8 oraz autobusy 117, 122, 148 i 227 oprócz nazwy przystanku pasażerowie usłyszą również zaproszenie na mecz, czytane przez trenera Anastasiego.


BILETY NA MECZ

Bilety na piątkowy mecz (początek o godz. 18) można nabywać na stronie www.gdanskielwy.pl, w kasach Ergo Areny oraz punktach partnerskich: Sklepie Koszykarza w GCH Manhattan, Hotelu Haffner w Sopocie, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART oraz salonikach prasowych sieci Kolporter.

Klubowa kasa nr 4 w ERGO ARENIE otwarta będzie z kolei w czwartek od godz. 16 do 19 oraz w dniu meczu od godz. 14 do 18.

Ceny biletów zaczynają się już od 15 zł w przypadku wejściówek ulgowych oraz 20 zł za bilety normalne w strefie zielonej, kończąc na odpowiednio 30 i 40 zł w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej.

Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Została przygotowana także specjalna oferta dla rodzin - kibicując w wyznaczonym sektorze, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 5 zł.

Z takiej samej stawki mogą korzystać grupy szkolne, które mogą brać udział także w programie "Siatkarz z klasą" (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Kamil Leśniewski - k.lesniewski@sport.trefl.com). 


KONKURS DLA CZYTELNIKÓW

Dla naszych Czytelników mamy podwójne bilety na mecz Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów, który odbędzie się w piątek, 16 listopada 2018 roku, o godz. 18.00 w hali Ergo Arena. Trzeba odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie.

PYTANIE:

W zespole Trefla występuje wicemistrz świata z 2006 roku? Kto to?

Odpowiedzi z podaniem własnego imienia i nazwiska należy przesyłać do czwartku, 15 listopada 2018 roku, do godz. 15.00 na adres e-mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o miejscu odebrania biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie/tytule maila prosimy wpisać: "TREFL". 


REGULAMIN KONKURSU

 1. Organizatorem konkursu "Wygraj bilety na mecz Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub siatkarski Trefl Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: "TREFL".
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów, który odbędzie się w piątek, 16 listopada 2018 roku.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji, zwycięzcą ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem konkursu i akceptacją jego treści, a także wyrażeniem zgody przez osoby uczestniczące na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych niezbędnych do realizacji konkursu, w tym wysłanych w mailu do redakcji.