• Start
  • Wiadomości
  • Zbędne meble, farby, palety? Przekaż je do aranżacji niezwykłego sklepu i pomóż go urządzić na sąsiedzkim pikniku

Zbędne meble, farby, palety? Przekaż je do aranżacji niezwykłego sklepu i pomóż go urządzić na sąsiedzkim pikniku

Fundacja RC z Gdańska otwiera “Dobry deal” - sklep stacjonarny z wyrobami przedsiębiorstw ekonomii społecznej z Pomorza. Zespół Fundacji postawił sobie za cel zaaranżowanie jego przestrzeni w idei zero waste. Apeluje więc do mieszkańców o przekazywanie niepotrzebnych palet i skrzynek drewnianych, materiałów budowlanych i mebli.
20.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DD - grafika gdansk

 

- Otwarcie miejsca łączącego w sobie cechy sklepu społecznie zaangażowanego i charytatywnego zagościło w naszych głowach już w 2020 roku. Pandemia trochę zweryfikowała nasze plany, ale z projektu nie zrezygnowaliśmy - mówi wyjaśnia Łukasz Samborski, dyrektor Fundacji RC. - Udało nam się pozyskać kilka pomorskich podmiotów ekonomii społecznych, którzy będą u nas prezentować swoją ofertę, ale przede wszystkim musimy przygotować przestrzeń na pokazanie ich produktów.

Przestrzeń sklepowa powstać ma w siedzibie Fundacji, w Górnym Wrzeszczu, przy al. Grunwaldzkiej 5 (dawny Pałac Ślubów).

Ponieważ czas wakacji sprzyja remontom, zespół Fundacji RC postanowił zaapelować do mieszkańców i mieszkanek Gdańska, organizacji i firm, z prośbą o przekazanie niepotrzebnych materiałów do aranżacji przestrzeni sklepowej. Co będzie potrzebne?

  • drewniane palety i skrzynki
  • biała farba do ścian lub drewna
  • akcesoria do malowania ścian
  • kołki, wkręty, śrubki,gwoździe itp.
  • stojące szafki, półki, stoły, krzesła lub inne meble

 

Zgłoszenia chętnych do przekazania rzeczy przyjmuje Magda Jabłońska, koordynatorka projektu „Dobry Deal” pod adres mailowy: magdalena.jablonska@fundacjarc.org.pl, nr tel. 609 921 609.

Do pomocy przy projektowaniu sklepu Fundacja zaprosiła siostry Alicję i Agę Żarkiewicz z kolektywu Mamy Wenę (znanego z promowania idei zero waste), które pomogą przy przerobieniu palet w półki sklepowe, a stojących szafek w ladę wystawienniczą.

- Wybraliśmy taki kierunek tworzenia sklepu, by promować postawę „razem możemy więcej”. Jesteśmy organizacją pozarządową i chcemy także integrować lokalną społeczność. Chcemy być też przykładem mądrego rozporządzania zasobami - podkreśla Łukasz Samborski.

UWAGA! W czwartek (29 lipca) w godz. 17 - 22 Fundacja RC zaprasza na wydarzenie SPOTkajmy się we Wrzeszczu - Otwarta Pracownia Stolarska + Piknik Sąsiedzki w Pałacu. Jednym z punktów wieczoru będzie wspólne malowanie i budowanie regałów dla sklepu Dobry Deal. Zobacz, co jeszcze będzie się działo tego wieczoru przy al. Grunwaldzkiej 5 - link do wydarzenia na Fb.

 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska