• Start
  • Wiadomości
  • Masz poniżej 30 lat i nie masz pracy? Gdański Urząd Pracy daje 35 tys. zł na własny biznes 

Masz poniżej 30 lat i nie masz pracy? Gdański Urząd Pracy daje 35 tys. zł na własny biznes 

Jeśli jako bezrobotny nie ukończyłeś 30. roku życia i chcesz wziąć sprawy w swoje ręce możesz ubiegać się o 35 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Z programu Gdańskiego Urzędu Pracy (GUP), finansowanego z funduszu POWER Start-UP, będzie mogło skorzystać 80 przedsiębiorczych mieszkańców Gdańska. Nabór wniosków potrwa od 22 do 26 sierpnia.
07.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To pierwsza edycja projektu Gdańskiego Urzędu Pracy o bezzwrotnej pomocy w kwocie 35 tys. zł dla młodych bezrobotnych
To pierwsza edycja projektu Gdańskiego Urzędu Pracy o bezzwrotnej pomocy w kwocie 35 tys. zł dla młodych bezrobotnych
mat. Gdański Urząd Pracy

Oferta dla młodych bezrobotnych

Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w GUP, które nie ukończyły 30. roku życia i chciałyby założyć działalność gospodarczą. W przypadku osób poniżej 25. roku życia dodatkowym kryterium jest czas pozostawania w ewidencji urzędu pracy - nie może być on dłuższy niż 4 miesiące.
 
Uczestnicy projektu Gdańskiego Urzędu Pracy otrzymają dotację, której nie trzeba będzie oddawać, w kwocie 35 tysięcy złotych. 
 
- Dotacja jest bezzwrotna, pod warunkiem, że działalność gospodarcza będzie prowadzona minimum 12 miesięcy - poinformował Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik prasowy Gdańskiego Urzędu Pracy. 

Jakie branże są wykluczone z programu GUP?

Jakie są obostrzenia w ubieganiu się o pieniądze z GUP? Pomysł na własny biznes nie może dotyczyć działalności sezonowej, w rolnictwie, transport taksówkarskiego, handlu akwizycyjnego, usług wróżbiarskich, ezoterycznych oraz w zakresie medycyny naturalnej. 
 
- O dotację nie mogą też się starać osoby, które w dniu złożenia wniosku do nas zamknęły w ciągu 24 miesięcy inną działalność gospodarczą - wyjaśnił Łukasz Iwaszkiewicz. 

Na co nie wolno wydać dotacji?

Regulamin projektu na aktywizację młodych ludzi reguluje też, na co może być wydane 35 tys. zł dotacji. Nie można przeznaczyć tych pieniędzy np. na wynagrodzenie dla pracowników, czynsz, opłaty administracyjne, remont pomieszczeń czy zakup paliwa. 

Przed złożeniem akceptacja biznesplanu

Osoby bezrobotne muszą pamiętać, że przed złożeniem wniosku konieczne jest jego wcześniejsze pozytywne zaopiniowanie u doradcy klienta Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego GUP. Weryfikacja odbywa się podczas spotkania z doradcą, które należy umówić najpóźniej do 19 sierpnia, wysyłając wiadomość na adres:
 
  • sylwia.lopacinska@gup.gdansk.pl lub dzwoniąc pod numerem telefonu 58 743 14 40 (dla nazwiska zaczynających się na literę od A do Ł)
  • beata.markowska@gup.gdansk.pl lub dzwoniąc pod numerem telefonu 58 743 14 50 (dla nazwiska zaczynających się na literę od M do Z).

Szczegółowe zasady dotyczące przyznawania wsparcia z Gdańskiego Urzędu Pracy dostępne są w regulaminie na stronie internetowej GUP.

III edycja projektu „Cała Naprzód”. To praca i szansa na polepszenie życiowej sytuacji

Określa on m.in. zasady punktowania wniosków. Kryterium kwalifikacyjnym do udziału w projekcie będzie otrzymanie minimum 33 punktów w procedurze oceny przedłożonych dokumentów.

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta