Masz 15-19 lat? Te wakacyjne, sierpniowe warsztaty są dla Ciebie - można się jeszcze zapisać

Na warsztaty aktorskie, dramaturgiczne, scenograficzne, taneczne oraz psychologiczne, które odbędą się pod hasłem „Ciałomoc”, zaprasza GAK Plama wspólnie z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Zajęcia odbywać się będą przez dwa pierwsze tygodnie sierpnia w Plamie. Warsztaty zwieńczy premiera teatralna. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
30.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ramach projektu „Ciałomoc” warsztaty taneczne poprowadzi Agata Gregorkiewicz
W ramach projektu „Ciałomoc” warsztaty taneczne poprowadzi Agata Gregorkiewicz
fot. Mirko Lancaretto

- Jeśli chcesz wzmocnić swoją relację ze swoim ciałem, chcesz zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest stworzenie spektaklu od podstaw, od napisania tekstu po jego wystawienie, chcesz spędzić pierwsze dwa tygodnie sierpnia w gronie ludzi, którzy Cię zaakceptują... to ciałopozytywny camp jest właśnie dla Ciebie - zapraszają organizatorzy warsztatów dla młodzieży „Ciałomoc”, i zapowiadają: - Jak na laboratorium przystało, badać będziemy wszystko to, co porusza tematykę równości, ale i dyskryminacji ciał. Od przykładów popkulturowych, przez poruszające opowieści o życiu z niekanonicznym ciałem, po historie poszerzające rozumienie płci ciała - spróbujemy poszukać lęków, marzeń, granic oraz potrzeb ciał pokolenia Z.

W ramach projektu odbędą się warsztaty:

  • dramaturgiczne z Natalią Królak;
  • aktorskie z Gosią Polakowską i Marysią Pyrek;
  • scenograficzne z Julią Tymańską;
  • taneczne z Agatą Gregorkiewicz;
  • oraz psychologiczne z Julianną Graczyk

Pod okiem prowadzących, uczestnicy, bazując przede wszystkim na swoich własnych doświadczeniach i przemyśleniach, stworzą spektakl, który zostanie wystawiony na profesjonalnej scenie w GAK Plama.

 

Natalia Królak poprowadzi warsztaty dramaturgiczne
Natalia Królak poprowadzi warsztaty dramaturgiczne
archiwum prywatne

Start zajęć 1 sierpnia - można się jeszcze zapisać

Warsztaty dedykowane są osobom w wieku 15-19 lat. Zajęcia odbywają się przez pierwsze dwa tygodnie w sierpniu - od 1 do 5 sierpnia, i od 8 do 13 sierpnia, w godz. 10:00 - 16:00. Ostatniego dnia, 14 sierpnia, uczestnicy spotkają się w godzinach 12:00-20:00, i zaprezentują efekt swoich działań w formie premiery teatralnej.

Bilety: 100 zł za całość. Jeśli ktoś chce wziąć udział, a nie ma możliwości pokryć tego kosztu - wystarczy, że da znać w formularzu zgłoszeniowym - organizatorzy pokryją koszt.

Zapisy TUTAJ. Po wypełnieniu formularza, organizatorzy skontaktują się z uczestnikami za pośrednictwem maila, gdzie wyślemy pełną zgodę oraz podamy informację jak można opłacić kurs.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: fala.nowej.kultury@gmail.com, oraz na Facebooku: CIAŁOMOC | LATO W TEATRZE.

Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

TV

To przedszkole jest wzorem