Mariusz Feliński (1970-2016)

Pracował w Biurze Rady Miasta Gdańska, gdzie między innymi zajmował się kontaktami z mediami i promocją rady. Organizował „Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska”, „Lekcje dla Gimnazjalistów” czy „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”. Zmarł w środę, 21 grudnia 2016 roku, w wieku 46 lat.
( 29.10.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Mariusz Feliński podczas wymarzonych, ostatnich, wakacji w Gruzji

 

Koleżanki i koledzy z pracy mówią zgodnie: był bardzo życzliwym, dobrym człowiekiem. Zawsze pomocny i uśmiechnięty.

Znali go trójmiejscy dziennikarze zajmujący się gdańską tematyką, znali też radni miasta i radni dzielnic.

- Był pracowity, spokojny, z poczuciem humoru. O cokolwiek go nie poprosiliśmy, zawsze wykonywał w ramach swoich obowiązków - wspomina Piotr Spyra, dyrektor Biura Rady Miasta Gdańska. - 14 grudnia bardzo bolała go głowa, więc zwolnił się z pracy. Potem dowiedziałem się, że poszedł do szpitala. Stwierdzono udar, na tyle poważny, że nie dało się go uratować.

- Do Domu Bożego odszedł mój kolega, człowiek dobry, cierpliwy, zaangażowany w pracę na rzecz rozwoju Gdańska. Był moją prawą ręką i ostoją w pracy Komisji Turystyki i Promocji Rady Miasta Gdańska - mówi radna Beata Wierzba.

Mariusz Feliński pozostawił żonę i dwóch dorosłych synów. Prywatnie interesował się piłką nożną, a nade wszystko kochał Gdańsk, którego historię zgłębiał i chętnie o niej opowiadał.

Zmarł w środę, 21 grudnia 2016 roku, w wieku 46 lat.