• Start
  • Wiadomości
  • Loża Gdańska Business Centre Club kupiła sprzęt dla pomorskich szpitali

Loża Gdańska Business Centre Club kupiła sprzęt dla pomorskich szpitali

Respiratory, kardiomonitory i maseczki kupiła Loża Gdańska Business Centre Club wraz z firmami członkowskimi. Sprzęt i środki ochrony trafiły już do szpitala specjalistycznego im F. Ceynowy w Wejherowie, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego GUMed w Gdańsku. 
( 23.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
lozaaaa11
Sprzęt odbiera Stanisław Cirocki (z prawej), zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitale Pomorskie Sp. z o.o (szpital w Wejherowie)
Materiały prasowe Loży BCC

 

Loża Gdańska Business Centre Club zorganizowała akcję pomocową dla pomorskiej służby zdrowia borykającej się z brakiem wystarczającego wyposażenia w sprzęt i środki ochrony osobistej. Na apel odpowiedziało ponad dwadzieścia firm zrzeszonych w Loży Gdańskiej BCC. Dzięki współpracy Loży z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego kupiono najbardziej potrzebny sprzęt medyczny: 

 

  •  trzy respiratory VENTILogic LS firmy Weinmann - respiratory nowej generacji, służące do mechanicznej wentylacji pacjenta. Urządzenia dostosowane są do różnych sytuacji klinicznych, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo i komfort;
  •  trzy kardiomonitory pacjenta Lutech Datalys 807 z wyposażeniem uzupełniającym i funkcją wykrywania arytmii i analizy ST;
  •  100 tysięcy maseczek chirurgicznych  

 

Trefl pomaga. 10 tys. przyłbic ochronnych trafiło do placówek medycznych, będą następne

 

W przeciągu ostatnich kilku dni kolejna partia maseczek chirurgicznych trafiła do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego GUMed w Gdańsku.

W pomoc zaangażowały się firmy: VTS, Navimor, Enbio Group, Dr. Oetker, Invest Komfort, Saur Neptun Gdańsk, JDA, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, Porta, Solvit, Wyższa Szkoła Bankowa, Farm Frites, Profit Consult, BU Mario, PB Górski, Trans Polonia, Via Medica, Ziaja, Bibus Menos, Seeger Dach, Velas, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, AK Construction, Automatic Systems Engineering

 

loza22
Ratownicy ze szpitala w Wejherowie podczas przekazywania sprzętu medycznego 
Materiały prasowe Loży BCC

 

 

Sprzęt dotarł już do następujących pomorskich szpitali: Szpitala Specjalistycznego im F. Ceynowy w Wejherowie, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku i  Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego GUMed w Gdańsku

Sprawny zakup respiratorów i kardiomonitorów był możliwy dzięki firmie członkowskiej BCC Meden-Inmed z Koszalina. Także w ramach prowadzonej akcji pomocowej Loży dzięki firmie Enbio Group osiem pomorskich placówek medycznych otrzymało dwadzieścia nowoczesnych autoklawów, służących do sterylizacji narzędzi medycznych i maseczek wielorazowego użytku. 

 

Bezpłatne maseczki dla potrzebujących gdańszczan. Jak zamówić? Komu przysługują?

 

Firma Invest Komfort przeprowadziła też indywidualny projekt zakupu respiratorów, a obecnie angażuje się w zapewnienie środków ochrony indywidualnej dla pomorskich hospicjów i domów opieki nad seniorami. Firmy Torus i Zarząd Morskiego Portu Gdynia w ramach indywidualnych działań kupiły sprzęt dla lokalnych szpitali.