• Start
 • Wiadomości
 • Lotto Challenge Gdańsk najlepszą imprezą międzynarodowego cyklu Race of the Year

Lotto Challenge Gdańsk najlepszą imprezą międzynarodowego cyklu Race of the Year

Triathloniści z całego świata zdecydowali, że gdańska odsłona zawodów organizowanych przez Challenge Family była najlepsza, spośród wszystkich imprez odbywających się w tegorocznym cyklu. Tym samym Gdańsk został laureatem prestiżowej nagrody Race of the Year 2021! Otwarte są już zapisy na kolejną edycję zawodów - Challenge Gdańsk 2022.
21.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Statuetka Race of the Year Fot GOS
Statuetka Race of the Year Fot GOS
fot. GOS

 

Podczas spotkania dyrektorów Challengefamily, które odbyło się w dniach 17-19 października na Majorce nasze miasto otrzymało prestiżową nagrodę Challengefamily Race of the Year 2021! LOTTO Challenge Gdańsk uzyskało najwięcej głosów w specjalnej ankiecie, która przez tydzień była dostępna dla zawodników z całego świata na stronie Challenge Family.

Słynne zawody triathlonowe w Gdańsku

Gdańskie zawody odbyły się 19 i 20 czerwca i wystartowało w nich ponad 700 zawodniczek i zawodników z 17 krajów. Zawody Challenge Gdańsk rozpoczęły się na gdańskiej plaży, a etap pływacki został poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli przebiegała obok Polsat Plus Arena Gdańsk oraz obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą. Z kolei trasa biegowa wiodła ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i parku Ronalda Reagana. Zawody wygrał Brytyjczyk James Teagle, który linię mety minął z czasem 3:46.14. Wśród kobiet niedościgniona była Holenderka Sarissa De Vries.

Gdańska impreza najlepsza

W roku 2021 w cyklu Challenge Family odbyły się 33 imprezy w 27 krajach na 4 kontynentach. Jednak to gdańskie zawody okazały się najlepsze i to organizatorzy tego wydarzenia otrzymali prestiżową nagrodę Race of The Year. LOTTO Challenge Gdańsk nominowany był również w trzech innych kategoriach: Best New Race, Best After Race Food i Best Swim Course.

Nagrodę z rąk prezydenta Challenge Family Zibiego Szlufcika odebrali Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz Adam Greczyło, dyrektor LOTTO Challenge Gdańsk. Uroczystość odbyła się w Peguerze na Majorce.

- Nagroda jest ukoronowaniem naszej prawie 10-letniej pracy przy organizacji triathlonu w Gdańsku, który dzięki wejściu do cyklu Challengefamily zyskał międzynarodową obsadę, a co za tym idzie również międzynarodowy rozgłos. Bardzo cieszę się, że udało nam się uzyskać to prestiżowe wyróżnienie – powiedział Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Zadowolenia z nagrody nie krył również dyrektor imprezy Adam Greczyło.

- Ta nagroda to wyróżnienie dla wszystkich osób, które ciężko pracowały przez wiele miesięcy, aby ta impreza mogła się odbyć. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki naszemu partnerowi tytularnemu Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki LOTTO oraz miastu Gdańsk, które nam zaufało i pozwoliło zmienić gdański triathlon w LOTTO Challenge Gdańsk. Dziękuję również wszystkim partnerom i sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że debiutancka impreza cyklu Challengefamily wyglądała właśnie tak. Wielkie podziękowanie dla zawodników i kibiców za wszystkie głosy oddane na nasze zawody.


Druga edycja imprezy pod szyldem Challenge Family w Gdańsku zaplanowana jest na 18 i 19 czerwca 2022 roku. Nowością w planie imprezy będzie dystans olimpijski, który zostanie rozegrany w sobotę.

- Takie wyróżnienia tylko motywują nas do ciężkiej pracy, już dzisiaj zapraszam na nasze zawody w czerwcu 2022 roku. Szykujemy kilka zmian, ale i niespodzianek, o których będziemy sukcesywnie informować w naszych mediach społecznościowych. Jedno jest pewne, będziemy chcieli udowodnić, że nagroda Race of the Year 2021 nie została nam przyznana przypadkowo – kończy Adam Greczyło.

Zgłoszenia na zawody Challenge Gdańsk 2022 są już otwarte, do 31 grudnia obowiązują najniższe opłaty startowe. Więcej informacji na stronie Challenge Poland.

 

Lista wszystkich nagrodzonych:

 • Race of the Year – Lotto Challenge Gdańsk, Poland
 • Best Race Venue – Anfi Challenge Mogán-Gran Canaria, Canary Islands
 • Best Swim - Challenge Almere-Amsterdam presented by Wahoo, The Netherlands
 • Best Bike – Challenge Kaiserwinkl-Walchsee, Austria
 • Best Run – DATEV Challenge Roth powered by hep, Germany
 • Best Finish Line Party – Challenge Taiwan
 • Best Fans – Challenge Salou, Spain
 • Best New Race – Challenge St Pölten, Austria
 • Best After Race Food – Challenge Almere-Amsterdam presented by Wahoo, The Netherlands
 • Most Eco Friendly – DATEV Challenge Roth powered by hep, Germany
 • Most Family-Friendly – Challenge Riccione, Italy
 • Best Hospitality – Challenge Peguera-Mallorca

 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska