• Start
  • Wiadomości
  • Lotos Stadion Letni w Brzeźnie otwarty. Na początek było o bezpieczeństwie na wodzie i lądzie

Lotos Stadion Letni w Brzeźnie otwarty. Na początek było o bezpieczeństwie na wodzie i lądzie

W piątek, 19 czerwca, oficjalnie tegoroczny sezon rozpoczął Lotos Stadion Letni na plaży w Brzeźnie. Na fanów sportu czekają rozgrywki turniejów plażowych, na zwolenników rozrywki - imprezy muzyczne. W sierpniu będzie Grand Prix siatkarzy z udziałem najlepszych polskich zawodników halowych.
( 20.06.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W piątek, 19 czerwca, na plaży w Brzeźnie do południa gościli: Kajetan Kajetanowicz (drugi z lewej), Artur Siódmiak (trzeci z lewej) oraz żeglarze Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek i Piotr Myszka
W piątek, 19 czerwca, na plaży w Brzeźnie do południa gościli: Kajetan Kajetanowicz (drugi z lewej), Artur Siódmiak (trzeci z lewej) oraz żeglarze Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek i Piotr Myszka
fot. LOTOS Stadion Letni

 

Lotos Stadion Letni usytuowany na plaży przy molo w Brzeźnie (między wejściami nr 53 i 54) już na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Gdańska. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne otwarcie zostało przesunięte w czasie.

W piątek, 19 czerwca, w godzinach przedpołudniowych na oficjalne rozpoczęcie sezonu na stadionie odbyła się akcja Bezpiecznie Na Lądzie i Wodzie. Gośćmi byli znani sportowcy: 

  • Kajetan Kajetanowicz - trzykrotny rajdowy mistrz Europy, wicemistrz świata WRC-2
  • Piotr Myszka - mistrz świata i Europy w żeglarskiej klasie RS:X, olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016
  • Łukasz Przybytek i Kołodziński - medaliści mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie 49er, olimpijczycy z Londynu 2012 i Rio de Janeiro 2016

Podczas akcji odbywały się m.in. pokazy ratownictwa. Ten kto zajrzał na Lotos Stadion Letni miał okazję porozmawiać z gośćmi, zasiąść za kierownicą symulatora rajdowego, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy.


Tłumów jeszcze nie było, ale to dopiero początek sezonu. Na stadionie oraz w pobliskiej Malotece, gdzie można się posilić oraz posłuchać muzyki, obowiązują zasady bezpieczeństwa i higieny: zachowanie odległości, dezynfekowanie rąk, w razie potrzeby noszenie maseczek lub przyłbic. 

Przez całe lato na Lotos Stadionie Letnim mają się odbywać turnieje plażowe w piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce. Będą też imprezy muzyczne.

Sportową wisienką na torcie ma być turniej Grand Prix siatkarzy na początku sierpnia. - W rywalizacji na plaży będą uczestniczyć najlepsi gracze halowi! Ten cykl ma być rekompensatą dla kibiców za przedwcześnie zakończony sezon ligowy - zapowiada na łamach portalu onet.pl Artur Siódmiak, operator obiektu - były piłkarz ręczny, medalista mistrzostw świata.


LOTOS STADION LETNI U PROGU SEZONU 2020