• Start
  • Wiadomości
  • Port Lotniczy Gdańsk ufundował dwa samochody hospicjum dziecięcemu

Port Lotniczy Gdańsk ufundował dwa samochody hospicjum dziecięcemu

Port Lotniczy Gdańsk, w ramach wsparcia dla Hospicjum Pomorze Dzieciom, sfinansował zakup dwóch aut marki Ford dla lekarzy i pielęgniarek, którzy każdego dnia docierają do chorych dzieci. Samochody są ich podstawowym narzędziem pracy.
22.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fordy zakupione przez Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy dla lekarzy i pielęgniarek z Hospicjum Pomorze Dzieciom
Fordy zakupione przez Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy dla lekarzy i pielęgniarek z Hospicjum Pomorze Dzieciom
Fot. Port Lotniczy Gdańsk

 

- Jesteśmy bardzo wzruszeni i wdzięczni Zarządowi Portu Lotniczego w Gdańsku - mówi Ewa Liegman, prezeska Hospicjum Pomorze Dzieciom. - Samochody są podstawowym narzędziem pracy zespołu medycznego, który o każdej porze dnia i nocy dojeżdża do nieuleczalnie chorych dzieci na Pomorzu, by łagodzić ból fizyczny, psychiczny i duchowy małych pacjentów i ich bliskich. Każdy przebyty kilometr to pewność, że w obliczu ostatecznej diagnozy rodziny nie zostaną same.

Domowe hospicjum dziecięce Pomorze Dzieciom działa w Gdańsku od sześciu lat. Zapewnia opiekę lekarską i pielęgniarską całą dobę przez cały rok, docierając do małych pacjentów na Pomorzu, nawet w promieniu ponad 100 kilometrów od Trójmiasta.

Hospicjum wypożycza też nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny, umożliwiający bezpieczny pobyt dzieci w domu. Wszystko po to, by nie bolało, by zmniejszać uporczywe objawy choroby i podnieść jakość życia w każdym dniu nieuleczalnie chorego dziecka. 

Instytucja niesie także pomoc psychologiczną, duchową i socjalną całym rodzinom: rodzeństwu, rodzicom i dziadkom, nie tylko w czasie choroby, ale też w czasie żałoby. Mottem hospicjum jest zdanie: „Skoro nie możemy dołożyć dni do życia, dokładamy życia do każdego dnia”. 

Symbolicznym moment przekazania kluczyków: Iwona Tomczyńska- pierwsza z prawej, Ewa Liegman- druga z prawej
Symbolicznym moment przekazania kluczyków: Iwona Tomczyńska - pierwsza z prawej, Ewa Liegman - druga z prawej
Fot. Port Lotniczy Gdańsk

 

- Wspieramy hospicjum od dawna, bo wiemy, jak ważna jest jego działalność i jak wielkie są jego potrzeby – powiedziała Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Cieszymy się, że w tym trudnym czasie możemy zaoferować realną pomoc pracownikom hospicjum. Tak postrzegamy swoją misję firmy wrażliwej i społecznie odpowiedzialnej. 

Przekazanie aut odbyło się na terenie gdańskiego lotniska. Kluczyki do nowych, wygodnych i praktycznych samochodów służbowych wręczyła Ewie Liegman, szefowej hospicjum, Iwona Tomczyńska.

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku