• Start
  • Wiadomości
  • Lokalny deweloper i światowa korporacja wciąż wspierają walkę z koronawirusem

Lokalny deweloper i światowa korporacja wciąż wspierają walkę z koronawirusem

Firma Invest Komfort przekazuje komputery uczniom, wspiera finansowo i rzeczowo medyków, do włączenia się w działania namawia też inne lokalne firmy. Intel natomiast ogłasza wsparcie zbiórki Fundacji AID Ratunek założonej przez gdańskich ratowników medycznych.
( 04.05.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza prowadzone przez Fundację Hospicyjną także znalazło się na liście wsparcia akcji Dziś dla Jutra firmy Invest Komfort (zdjęcie ilustracyjne)
Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza prowadzone przez Fundację Hospicyjną także znalazło się na liście wsparcia akcji Dziś dla Jutra firmy Invest Komfort (zdjęcie ilustracyjne)
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Firma Invest Komfort powołała akcję pomocową “Dziś dla jutra”, w ramach której zakupiono m.in. niezbędny do nauki online sprzęt elektroniczny. Laptopy trafiły do domów dziecka: „Dom na polanie", „Zielony Zakątek", „Dom im. J. Korczaka" w Gdańsku, „Na wzgórzu" w Sopocie oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 1 i 2 w Gdyni.

Deweloper wsparł finansowo zakup trzech pomp infuzyjnych dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku - to sprzęt wykorzystywany do ciągłego lub cyklicznego dokładnego dawkowania leku, stosowany przede wszystkim na oddziałach intensywnej terapii.

Na stronie akcji “Dziś dla Jutra” zamieszczona jest, na bieżąco aktualizowana, lista trójmiejskich placówek potrzebujących wsparcia. Są na niej szpitale, hospicja, domy opieki społecznej, domy dziecka. 

- Zapraszam do wspólnej akcji Dziś dla Jutra, której celem jest aktywna pomoc organizacjom i podmiotom, które potrzebują wsparcia zarówno w czasie pandemii, jak i po jej zakończeniu. Już DZIŚ stawiamy dwa kroki wprzód – planujmy, zapobiegajmy, podejmujmy działania długoterminowe – dla lepszego JUTRA - zachęca Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort.

Jeśli ktoś chciałby zapewnić zapotrzebowanie zebrane na witrynie internetowej akcji, wystarczy wysłać mail na adres kontakt@dzisdlajutra.pl. 

Invest Komfort od początku pandemii przeznaczył na walkę z COVID-19 ponad 200 tysięcy złotych, w tym również na wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej dla hospicjów, m.in. im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

 

Dwie duże trójmiejskie firmy wspierają finansowo walkę z epidemią koronawirusa

 

Firma Intel z kolei, 4 maja podała informację o uruchomieniu drugiej transzy pomocowej wspierającej walkę z koronawirusem w Polsce. Jednym z beneficjentów jest Fundacja AID Ratunek z Gdańska, która otrzyma 100 tys. zł na konto swojej akcji crowdfundingowej. Środki zbierane na portalu zrzutka.pl posłużą m.in. na finansowanie inicjatywy #ngosySZYJĄMASECZKI, w ramach której wolontariusze szyją maseczki dla medyków i instytucji opiekuńczych na Pomorzu. Pieniądze zbierane przez fundację przeznaczane są także na pomoc finansową dla ratowników medycznych przebywających na kwarantannie: “bo większość z nas jest na kontrakcie, jak nie pracujemy, to nie zarabiamy, a pracodawcy nie zapłacą za przestój” - czytamy w opisie pod zrzutką.

Po Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, cztery kolejne pomorskie szpitale otrzymały od Intela serwery ułatwiające lekarzom pracę zdalną.

 

Intel wspiera gdańskie szpitale i uruchamia programy wsparcia dla seniorów i oświaty

 

Ponadto w ramach swojego globalnego programu  “Matching Donation” Intel razem z pracownikami wesprze działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mechanizm programu zakłada, że każdy zatrudniony może przekazać dowolną darowiznę na rzecz organizacji. Natomiast Intel każdorazowo powiększy ją wpłacając dodatkowo jej równowartość. Zbiórka w Polsce na cel WOŚP będzie prowadzona do końca maja.