• Start
  • Wiadomości
  • Lokalni przewodnicy – ostatnie spacery alternatywne w ten weekend! Sprawdź, gdzie i poznaj Gdańsk „od innej strony”!

Lokalni przewodnicy – ostatnie spacery alternatywne w ten weekend! Sprawdź, gdzie i poznaj Gdańsk „od innej strony”!

Biskupia Górka, Oliwa, Zaspa, Orunia, Nowy Port i Dolne Miasto po raz ostatni. W tym tygodniu jeszcze między 13 a 15 września ostatnie w sezonie spacery z lokalnymi przewodnikami. Organizatorem wydarzeń jest Instytut Kultury Miejskiej. Sprawdź, w jakich dzielnicach się odbędą i dołącz, żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Zanim dołączysz - koniecznie zarezerwuj miejsce - do piątku, 13 września.
12.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Inicjatywę alternatywnych spacerów w Gdańsku rozpoczęto w 2011 roku od Zaspy i zwiedzania dzielnicy szlakiem Kolekcji Malarstwa Monumentalnego
Inicjatywę alternatywnych spacerów w Gdańsku rozpoczęto w 2011 roku od Zaspy i zwiedzania dzielnicy szlakiem Kolekcji Malarstwa Monumentalnego
fot. Paweł Raczyński

 

Od połowy czerwca Instytut Kultury Miejskiej organizuje spacery w siedmiu gdańskich dzielnicach. Lokalni przewodnicy i przewodniczki pokazują najciekawsze miejsca, opowiadają nieznane historie i zabierają w nieodkryte rejony. W tegorocznym sezonie letnim alternatywne szlaki wiodą przez Zaspę, Dolne Miasto, Nowy Port, Orunię, Oliwę, Biskupią Górkę i po raz pierwszy Wyspę Sobieszewską.

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to pasjonaci historii Gdańska i dzielnicowych opowieści, często zaskakują swoją szczegółową wiedzą. Dzięki temu można dowiedzieć się wielu ciekawostek, znanych tylko historykom lub długoletnim mieszkańcom.

Spacery przybliżają nie tylko dawne życie dzielnicy, ale pokazują też, jak zwiedzać Gdańsk, by poznać „coś innego”. Gdzie dobrze zjeść, a gdzie udać się na rowerowy wypad? Co można robić w tym miejscu wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Odpowiedź na te i inne pytania znają właśnie Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Sezon letni zbliża się do końca, dlatego najbliższe wrześniowe dni i weekendy są ostatnią okazją, żeby poznać miasto z innej niż dotychczas strony.  Warto wziąć pod uwagę fakt, że w najbliższy weekend 13 – 15 września spacery w sześciu gdańskich dzielnicach, prowadzone właśnie przez lokalnych przewodników, odbędą się po raz ostatni w tym sezonie. A będą to Biskupia Górka, Oliwa, Zaspa, Orunia, Nowy Port i Dolne Miasto.

Inicjatywę rozpoczęto w 2011 roku od Zaspy i zwiedzania dzielnicy szlakiem Kolekcji Malarstwa Monumentalnego. Najstarsza trasa co roku przyciąga wielbicieli street artu, architektury i… lotnictwa. 

Alternatywne spacery po gdańskich dzielnicach są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Zapisywać można się w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40) od poniedziałku do piątku między 12:00 a 18:00 lub mailowo i telefonicznie: kontakt@ikm.gda.pl, tel. 664 976 052.

Informacja o miejscach zbiórki, a także inne informacje znajdują się na stronie www.ikm.gda.pl lub na Facebooku instytucji, który jest organizatorem alternatywnego zwiedzania.

Szczegółowe informacje można znaleźć na fanpage’ach poszczególnych wydarzeń – spacerów:

Oliwa - Lokalni przewodnicy i przewodniczki 

Nowy Port – Lokalni przewodnicy i przewodniczki 

Biskupia Górka – Lokalni przewodnicy i przewodniczki 

Orunia – Lokalni przewodnicy i przewodniczki 

Zaspa – Lokalni przewodnicy i przewodniczki 

Dolne Miasto – Lokalni przewodnicy i przewodniczki

 

CZYTAJ TAKŻE:

Gdańsk, jakiego nie znasz. Alternatywne spacery z lokalnymi przewodnikami