• Start
  • Wiadomości
  • Lokal na start za złotówkę. To już piąta edycja programu dla startujących z własnym biznesem

Lokal na start za złotówkę. To już piąta edycja programu dla startujących z własnym biznesem

Rusza kolejna edycja gdańskiego programu "Lokal na start za złotówkę", którego realizatorem są Gdańskie Nieruchomości. Program ma na celu wsparcie osób rozpoczynających prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Będą one mogły wynająć lokal od miasta na preferencyjnych warunkach.
12.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To już piąta edycja programu adresowanego do osób rozpoczynających swój biznes
To już piąta edycja programu adresowanego do osób rozpoczynających swój biznes
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.plOferta miasta w ramach programu "Lokal za złotówkę" adresowana jest do osób, które rozpoczęły działalność w okresie do 12 miesięcy poprzedzających złożenie oferty w konkursie, jednak daje także możliwość wsparcia przedsiębiorców z nieco dłuższym stażem. Będą oni mogli skorzystać z oferty, jeśli lokale nie znajdą najemców wśród osób dopiero rozpoczynających działalność.

W ramach programu stawka najmu za 1 mkw. w pierwszym roku prowadzenia działalności wynosi jedynie złotówkę. W drugim wyniesie 40 proc. stawki oferowanej przez przedsiębiorcę w konkursie, w trzecim natomiast, opłata za wynajem wyniesie 70 proc. tej stawki. Po upływie trzech lat obowiązywać zacznie pełna stawka czynszu.

Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność dwa lata, stawka za najem w pierwszym roku wyniesie 40 proc. stawki zaoferowanej w konkursie. W drugim roku będzie to 70 proc., a pełna stawka za wynajem będzie obowiązywała od trzeciego roku.

Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes trzy lata, przewidziano ulgę za pierwszy rok, kiedy to zapłacą 70 proc. stawki zaproponowanej w ofercie. Po roku będzie obowiązywała pełna stawka.
Zaoszczędzone dzięki uldze środki finansowe przeznaczyć można na dostosowanie lokalu do własnych potrzeb, promocję i reklamę swojej działalności czy zakup wyposażenia i narzędzi niezbędnych do wykonywania pracy.

Aktualny wykaz lokali dostępnych w ramach programu:

ul. Na Zaspę 55-56

ul. Siennicka 10A

ul. Miszewskiego 17 pom. 201

Oferty najmu lokalu użytkowego, w ramach programu kierować należy do Gdańskich Nieruchomości. Dokumenty należy złożyć do 31 marca, do godz. 15.00, w siedzibie Działu Nieruchomości, przy ul. Dyrekcyjnej 6A w Gdańsku (kancelaria I piętro).

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów