Gdańsk Solidarny z Ukrainą. Leki onkologiczne dla najmłodszych trafiły do Lwowa

Transport z lekami onkologicznymi z Gdańska dojechał już do Regionalnego Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego we Lwowie. Na ich zakup przeznaczono ponad 77 tys. zł, pochodzących ze zbiorki prowadzonej w ramach akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie.
30.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Potrzebne leki już dotarły do Lwowa
Potrzebne leki już dotarły do Lwowa
mat. Gdańsk Pomaga Ukrainie

Specjalistyczne leki zostały zakupione za pośrednictwem Fundacji Gdańskiej. Dzięki zaangażowaniu lekarzy i specjalistów z zakresu medycyny onkologicznej udało się sprawnie zidentyfikować te leki na listach dostarczonych przez szpitale we Lwowie i Kijowie, które mają największą skuteczność terapeutyczną, a jednocześnie były dostępne od ręki.

- Nic tak nie daje do myślenia, jak sytuacja dzieci chorych onkologiczne. Leki, których brakuje, są niezbędne do skutecznego leczenia. Bez nich, najmłodsi na pokonanie choroby nie mają szansy. Dlatego po pierwszych informacjach o tej dramatycznej sytuacji podjęliśmy decyzję z moimi współpracownikami, że w ten sposób pomożemy najmłodszym pacjentom szpitala dziecięcego we Lwowie - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Skwer Bohaterskiego Mariupola we Wrzeszczu jest już faktem. Radni Miasta Gdańska jednogłośnie za

Inicjatorem przedsięwzięcia był poseł do Parlamentu Europejskiego Bartosz Arłukowicz.

- Od początku rosyjskiej inwazji walczymy o zdrowie maluchów z Ukrainy. Wielu młodych pacjentów onkologicznych udało się ewakuować, ale są dzieci, którym pomóc można jedynie na miejscu. Dochodziły do mnie sygnały o drastycznie wyczerpujących się zapasach leków we Lwowie i Kijowie, stąd moja prośba do prezydent Aleksandry Dulkiewicz o pilną pomoc. Dziękuję Pani Prezydent i wszystkim osobom zaangażowanym w zakup leków i ich transport najpierw do Warszawy, a następnie dalej do Lwowa - mówi poseł.

Leki z Gdańska zostały wysłane do Warszawy, skąd za darmo zostały przewiezione do Lwowa.