Lechia zostaje na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Umowa podpisana na rok

Lechia Gdańsk SA oraz Arena Gdańsk Operator uzgodniły warunki współpracy obejmującej rozgrywanie wszystkich oficjalnych meczów, oraz użytkowanie stadionu na biura i szatnie w sezonie 2023/2024. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.
19.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stadion z zewnątrz w kształcie bryły bursztynu w kolorze żółtawym
Lechia korzystać ze stadionu w Letnicy będzie do 30 czerwca 2024 roku
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Lechia chce tworzyć widowiska

– Miejsce Lechii jest na stadionie Polsat Plus Arena i dzisiaj możemy już oficjalnie ogłosić, że mecze w Fortuna I Lidze będą się odbywały na najpiękniejszym stadionie w Polsce. Udało nam się utrzymać warunki umowy, która była podpisana wcześniej z małymi korektami. Bardzo dziękuję operatorowi stadionu za twarde, ale też bardzo owocne negocjacje. Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy nami będzie miała wymierne korzyści dla obu stron. Naszym celem jest tworzenie widowisk i dzisiaj bardzo ważny krok udało się w tym kierunku wykonać – powiedział Zbigniew Ziemowit Deptuła, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Warunki finansowe bez zmian

– Zakończyliśmy proces rozmów, którego efektem jest ustalenie zasad współpracy na kolejny sezon. Warunki zostały zaakceptowane ze zrozumieniem wzajemnych potrzeb i ograniczeń. Organizacja meczu w ekstraklasie czy w pierwszej lidze z perspektywy obiektu wymaga takich samych działań, dlatego warunki finansowe nie uległy zmianie. Po tych uzgodnieniach możemy wspólnie budować kolejne projekty oraz wspierać klub w realizacji jego celu, jakim jest awans do ekstraklasy – powiedział Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator.

Mecze ligowe i pucharowe

W sezonie 2023/2024 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrają na stadionie 17 meczów domowych oraz wszystkie mecze Fortuna Pucharu Polski.