• Lechia pokonała Radunię Stężyca. Awans w Pucharze Polski

Lechia z awansem w Pucharze Polski. Zwycięstwo nad drugoligową Radunią Stężyca 4:1

W środę, 19 października, drugoligowa Radunia Stężyca w meczu 1/16 finału Pucharu Polski podejmowała Lechię Gdańsk. Faworytami, mimo słabej postawy w ekstraklasie, byli oczywiście gdańszczanie. I choć już w 4. minucie stracili gola, to z roli faworyta wywiązali się na czwórkę. Wygrali pewnie 4:1 i awansowali do 1/8 finału.
19.10.2022
Kacper Sezonienko zdobył czwartego gola dla Lechii

Zmiany w składzie Lechii

– Podchodzimy do meczu z Radunią bardzo poważnie i chcemy przejść do następnej rundy. Mam nadzieję, że wystawię optymalny zespół, wiemy jednak, że muszą być zmiany. Jest również przepis o młodzieżowcu, który obliguje nas do tego, aby wystawić w Pucharze Polski młodych graczy – mówił dzień przed spotkaniem z Radunią Stężyca trener Lechii Gdańsk Marcin Kaczmarek.

W porównaniu z przegranym meczem ligowym z Rakowem Częstochowa 0:3 szkoleniowiec Biało-Zielonych w wyjściowej jedenastce dokonał aż siedmiu zmian.

Do bramki wszedł Michał Buchalik, w obronie pojawili się Mario Maloca i David Stec (zabrakło Henrika Castegrena i Michała Nalepy), w pomocy wyszli Joeri de Kamps i Conrado, w ataku Kacper Sezonienko i Łukasz Zwoliński.

Lechia pierwsza straciła gola

Faworytem była oczywiście Lechia, ale jako pierwsi ze strzelenia gola cieszyli się gospodarze. W 4. minucie drugoligowcy walczyli o piłkę w polu karnym gdańszczan, najlepiej wyskoczył 22-letni Jakub Letniowski, wychowanek Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, który celnie główkował obok interweniującego Buchalika. 0:1.

W rewanżu - cztery minuty później - akcję Kacpra Sezonienko z prawej strony wykończył w polu karnym Jakub Kałuziński. 1"1.

W 31. minucie ponownie Sezonienko dogrywał z prawej strony, tym razem Łukasz Zwoliński ubiegł obrońcę Stężycy i strzelił obok bramkarza Kacpra Tułowieckiego. W pierwszej części więcej goli nie padło i pozostawało 45 minut, aby można było cieszyć się z awansu do 1/8 Fortuna Pucharu Polski. 2:1.

W 50. minucie dwójkowa akcja Rafała Pietrzaka ze Zwolińskim zakończona celnym strzałem tego pierwszego. 3:1.

Siedem minut później Conrado dogrywał z lewej strony, Sezonienko z bliska wpakował piłkę do siatki. 4:1.

Gdańszczanie wygrali pewnie i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. W ekstraklasie Biało-Zieloni zagrają 24 października (poniedziałek) w Lubinie z Zagłębiem.

Radunia Stężyca - Lechia Gdańsk 1:4 (1:2)

1:0 Jakub Letniowski (4’)
1:1 Jakub Kałuziński (8’)
1:2 Łukasz Zwoliński (31’)
1:3 Rafał Pietrzak (50’)
1:4 Kacper Sezonienko (57’)

Lechia: Buchalik - Stec, Maloča, Abu Hanna, Pietrzak - Kubicki (75′ Neugebauer), de Kamps (60′ Durmus), Kałuziński, Conrado (61′ Piła) - Sezonienko (60′ Gajos), Zwoliński (81′ Diabaté