Nowym trenerem Lechii został Marcin Kaczmarek. Klub ma prowadzić do końca sezonu 2023/24

Marcin Kaczmarek ma 48 lat, w przeszłości - w latach 2004-2006 - prowadził już Lechię Gdańsk, był także trenerem Olimpii Grudziądz, Wisły Płock, Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Widzewa Łódź. - Gdańsk jest moim miastem, Lechia jest moim klubem - zaznacza nowy szkoleniowiec Biało-Zielonych.
( 19.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Marcin Kaczmarek ma być trenerem Lechii Gdańsk do końca sezonu 2023/2024
Marcin Kaczmarek ma być trenerem Lechii Gdańsk do końca sezonu 2023/2024
fot. Lechia

Fatalny start ligowy Lechii Gdańsk

Po dziesięciu kolejkach ekstraklasy piłkarze Lechii (rozegrali dziewięć meczów) zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Mają na koncie 1 zwycięstwo, 2 remisy, 6 przegranych. Mają tyle samo punktów co Miedź Legnica i aż sześć mniej od Warty Poznań, zajmującej 16. miejsce (trzecie od końca).

Ze względu na słabe wyniki pracę w Lechii stracił Tomasz Kaczmarek. Tymczasowym szkoleniowcem został Maciej Kalkowski, jeden z asystentów Tomasza Kaczmarka. 

Tomasz Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk. Na razie zespół prowadzi Maciej Kalkowski

Nowym trenerem Lechii został Marcin Kaczmarek  

W sobotę, 17 września, Lechia zremisowała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 2:2

W poniedziałek, 19 września, gdański klub poinformował, że nowym szkoleniowcem Lechii będzie Marcin Kaczmarek.

Nie czas na eksperymenty. Znaleźliśmy się w trudnej sportowej sytuacji, dlatego potrzebujemy trenera, który dobrze zna klub, ligę, ma doświadczenie z ambitnymi wyzwaniami, dobry warsztat i przy tym nie będzie potrzebował czasu na poznanie zawodników. Trener Marcin Kaczmarek spełnia te kryteria. Jest głodny sukcesów i udowodnienia swoich umiejętności. Łączy nas ten sam cel – szybka odbudowa formy zespołu. Stawiamy na człowieka Lechii. Marcin Kaczmarek wniesie do drużyny nie tylko swoje kompetencje, ale i serce i tożsamość – powiedział Paweł Żelem, Prezes Zarządu Lechii Gdańsk.

Kim jest Marcin Kaczmarek?

Marcin Kaczmarek urodził się 2 stycznia 1974 w Sztumie. Pierwszym jego klubem był MRKS Gdańsk, potem grał w Lechii, Pogoni Szczecin, GKS Bełchatów, Unii Tczew i Stomilu Olsztyn. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w 2003 roku, został trenerem. Awansował z Lechią od czwartej do drugiej ligi. Lechię prowadził do 17 czerwca 2006. 

Następnie trenował IV-ligową Pogoń Szczecin (został zwolniony, gdy zespół zajmował pierwsze miejsce w tabeli), Olimpię Grudziądz (awans w ciągu trzech sezonów z trzeciej do pierwszej ligi), Wisłę Płock (awans z drugiej ligi do ekstraklasy), Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, Widzewa Łódź (w sezonie 2019/20 awans do pierwszej ligi).

W Lechii ma pracować do końca sezonu 2023/2024.

- Gdańsk jest moim miastem, Lechia jest moim klubem. Pracowałem tu wcześniej i znam doskonale to miejsce - mówi Marcin Kaczmarek. - Czuję też wielką odpowiedzialność, ponieważ wiem, w jakim Lechia jest obecnie miejscu. Wierzę w zespół, wiem, z kim będę pracował. Wspólnie udowodnimy, jaki mamy potencjał. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonamy, że damy radę..


Marcin Kaczmarek jest synem Bogusława Kaczmarka, znanego przed laty piłkarza i trenera, m.in. współpracownika w reprezentacji Polski Leo Beenhakkera.