Po raz pierwszy przed własną publicznością w ekstraklasie. Lechia podejmuje Koronę Kielce

W tegorocznym sezonie ekstraklasy piłkarze Lechii zadebiutują na Polsat Plus Arenie Gdańsk. W sobotę, 6 sierpnia, ich rywalem będzie beniaminek z Kielc. - Ale to Lechia jest faworytem - zaznacza Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec Korony. - Nasz rywal gra bardzo dojrzałą piłkę - komplementuje z kolei Tomasz Kaczmarek - szkoleniowiec Biało-Zielonych. Początek spotkania o godz. 15.00.
( Publikacja: 05.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Flavio Paixao ciągle nie odpuszcza, nadal jest jednym z najlepszych piłkarzy Lechii. Na zdjęciu w meczu z Rapidem Wiedeń
Flavio Paixao ciągle nie odpuszcza, nadal jest jednym z najlepszych piłkarzy Lechii. Na zdjęciu w meczu z Rapidem Wiedeń
fot. Piotr Wittman

Trzeci mecz Lechii w ekstraklasie

Lechia ze względu na udział w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy rozegrała do tej pory dwa spotkania w ekstraklasie, oba na wyjeździe. Najpierw przegrała z Wisłą Płock 0:3, przed tygodniem wygrała z Widzewem Łódź 3:2. W tym drugim spotkaniu świetny mecz rozegrał kapitan Biało-Zielonych Flavio Paixao, zdobywając kapitalnego gola, dobrze bronił Michał Buchalik, który wybronił kilka trudnych strzałów, w tym w samej końcówce.

Lechia wygrała z Widzewem 3:2. Komplet punktów po bardzo ciężkim meczu

Korona zremisowała u siebie z Legią Warszawa 1:1, przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:2 oraz pokonała na własnym boisku Śląsk Wrocław 3:1. Jak wyliczyli statystycy kielczanie w tych trzech spotkaniach oddali siedem celnych strzałów, z czego cztery zakończyły się zdobytymi bramkami. To 57,1 proc. skuteczność - najwyższa w tegorocznych rozgrywkach.

Trener Ojrzyński, trener Kaczmarek

- Zespół Korony to zespół trenera Ojrzyńskiego, to zespół maksymalnie fizyczny, maksymalnie agresywny, grający bardzo dojrzałą piłkę, o czym przekonali się dotychczasowi rywale - mówi trener Lechii Tomasz Kaczmarek. - Korona zagrała z Legią i Śląskiem bardzo wysokim pressingiem. Jednak trzy kolejki to jeszcze trochę za mało, żeby dokładnie wiedzieć, czego oczekiwać, jak przeciwnicy też będą do nas podchodzić.

- Lechia to bardzo dobra drużyna, w poprzednim sezonie przegrali tylko raz u siebie. To była najlepsza ekipa, która u siebie punktowała wraz z Lechem i Rakowem. Jedziemy do faworyta, bo Lechia jest faworytem, ale nikt nam nie zabiera szans - mówi z kolei trener Korony Leszek Ojrzyński. - Mają bardzo dobrych zawodników, mają bardzo dobrą młodzież. Widać u nich pewność, drugą a może i trzecią młodość przeżywa 37-letni Flavio Paixao. To jeden z najlepszych zawodników, którego cechuje piłkarska mądrość. Poza nim mają skrzydła, boki obrony, są wybiegani.

Spotkanie Lechii z Koroną rozpocznie się na Polsat Plus Arenie Gdańsk w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 15.00.

Kolejny mecz bez Dusana Kuciaka

W meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy z Rapidem Wiedeń urazu ręki nabawił się Dusan Kuciak. Bramkarz Lechii nie grał już przeciwko Widzewowi Łódź, Słowaka czeka kilka tygodni przerwy.

- Na ten moment nie jesteśmy w stanie określić, ile potrwa przerwa Dusana. To mogą być dwa, cztery a nawet sześć tygodni. Wszystko jest możliwe, bo to jest kontuzja ręki. Mam nadzieję, że w ciągu trzech-czterech tygodni Dusan do nas wróci, ale najważniejsze jest, aby to pęknięcie się dobrze zagoiło - mówił kilka dni przed spotkaniem z Koroną trener Kaczmarek.

Komunikacja miejska na mecz Lechia - Korona

Dojazd na stadion w Letnicy i powrót będą możliwe bezpłatnym pociągiem SKM kursującym na trasie: Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo – Gdańsk Główny.

Godziny odjazdów pociągów:

  • z Gdańska Głównego: 13.56, 14.24;
  • z przystanku Gdańsk Stadion Expo: 17.15, 17.43.

Przejazd tramwajami linii 10 oraz linią autobusową linii 158 będzie odbywał się według sobotnich rozkładów jazdy.

Kursy linii zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno:

  • 10 z Brętowa PKM do Nowego Portu o godz. 16.17 i 16.37,
  • 10 z przystanku „Władysława IV" 01 w kierunku Węzła Kliniczna o godz. 16.39 i 16.59

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.

Po zakończeniu meczu, na około 40 minut, w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Na polecenie służb mundurowych mogą zostać wprowadzone dodatkowe operacyjne zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej.

Bieżące informacje na ten temat będą publikowane na stronie www.ztm.gda.pl i na tablicach SIP.