Kontrakt na dwa lata za 11,5 mln zł. Lechia Gdańsk będzie grać na Polsat Plus Arenie Gdańsk

Lechia Gdańsk SA podpisała 25-miesięczny kontrakt z Areną Gdańsk Operator, obejmujący rozgrywanie wszystkich oficjalnych meczów oraz użytkowanie stadionu na biura i szatnie. Jest to pierwsza umowa w historii tej współpracy, zawarta na dłużej niż na rok. Za użytkowanie obiektu gdański klub zapłaci łącznie 11 428 749,80 zł brutto.
( 31.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk będzie miejscem wszystkich oficjalnych rozrywek Lechii Gdańsk w ciągu dwóch najbliższych lat
Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk będzie miejscem wszystkich oficjalnych rozrywek Lechii Gdańsk w ciągu dwóch najbliższych lat
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Umowa na dwa lata, a nie na rok

- Polsat Plus Arena i Lechia Gdańsk tworzą świetny duet. Czujemy się tutaj dobrze i wiemy, że piłkarze są dumni, że mogą grać na jednym z najpiękniejszych stadionów - mówi Paweł Żelem, prezes Lechii Gdańsk. - Dotychczasowe umowy Lechii z Areną Gdańsk Operator były rokrocznie odnawiane, a to nie sprzyjało długoterminowemu planowaniu obustronnych aktywności. Teraz natomiast zawarliśmy dłuższą umowę, bo do lata 2024 roku, na dotychczasowych warunkach handlowych, która daje stabilizację obu stronom i przestrzeń do dalszych działań.

Jak komentuje umowę prezes Polsat Plus Areny Gdańsk?

- Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki i zakres współpracy na tak długi okres. Dzięki temu mamy z Lechią Gdańsk możliwości do budowania trwałych, nowych projektów – mówi Paweł Buczyński prezes Polsat Plus Areny Gdańsk. Wspólna stabilność uzyskana przez obie strony jest w dzisiejszych czasach wartością bezsprzeczną. Partnerstwo zawarte tym kontraktem pozwala Lechii koncentrować się na aspektach sportowych, a nam daje przestrzeń do poszukiwania kolejnych formatów aktywności na Polsat Plus Arenie Gdańsk dla mieszkańców.

W sezonie piłkarskim Lechia Gdańsk rozgrywa 17 meczów domowych, do tego dochodzą spotkania związane z Pucharem Polski i mecze związane z udziałem klubu w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

oprac. AU