Kontrakt na dwa lata za 11,5 mln zł. Lechia Gdańsk będzie grać na Polsat Plus Arenie Gdańsk

Lechia Gdańsk SA podpisała 25-miesięczny kontrakt z Areną Gdańsk Operator, obejmujący rozgrywanie wszystkich oficjalnych meczów oraz użytkowanie stadionu na biura i szatnie. Jest to pierwsza umowa w historii tej współpracy, zawarta na dłużej niż na rok. Za użytkowanie obiektu gdański klub zapłaci łącznie 11 428 749,80 zł brutto.
31.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk będzie miejscem wszystkich oficjalnych rozrywek Lechii Gdańsk w ciągu dwóch najbliższych lat
Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk będzie miejscem wszystkich oficjalnych rozrywek Lechii Gdańsk w ciągu dwóch najbliższych lat
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Umowa na dwa lata, a nie na rok

- Polsat Plus Arena i Lechia Gdańsk tworzą świetny duet. Czujemy się tutaj dobrze i wiemy, że piłkarze są dumni, że mogą grać na jednym z najpiękniejszych stadionów - mówi Paweł Żelem, prezes Lechii Gdańsk. - Dotychczasowe umowy Lechii z Areną Gdańsk Operator były rokrocznie odnawiane, a to nie sprzyjało długoterminowemu planowaniu obustronnych aktywności. Teraz natomiast zawarliśmy dłuższą umowę, bo do lata 2024 roku, na dotychczasowych warunkach handlowych, która daje stabilizację obu stronom i przestrzeń do dalszych działań.

Jak komentuje umowę prezes Polsat Plus Areny Gdańsk?

- Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki i zakres współpracy na tak długi okres. Dzięki temu mamy z Lechią Gdańsk możliwości do budowania trwałych, nowych projektów – mówi Paweł Buczyński prezes Polsat Plus Areny Gdańsk. Wspólna stabilność uzyskana przez obie strony jest w dzisiejszych czasach wartością bezsprzeczną. Partnerstwo zawarte tym kontraktem pozwala Lechii koncentrować się na aspektach sportowych, a nam daje przestrzeń do poszukiwania kolejnych formatów aktywności na Polsat Plus Arenie Gdańsk dla mieszkańców.

W sezonie piłkarskim Lechia Gdańsk rozgrywa 17 meczów domowych, do tego dochodzą spotkania związane z Pucharem Polski i mecze związane z udziałem klubu w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

oprac. AU