Lato w gdańskiej komunikacji miejskiej. Będą zmiany

Zbliża się lato, co oznacza upragnione wakacje, urlopy i tłumy turystów, które w tym roku zawitają do Gdańska. Jak w tym czasie będzie funkcjonować komunikacja miejska, co się zmieni, czy i gdzie pojadą dodatkowe tramwaje?

Lato w gdańskiej komunikacji miejskiej. Będą zmiany
A
A
data publikacji: 23 czerwca 2016 r.

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Tramwaje:

Od 25 czerwca (sobota) do 28 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta zostaną uruchomione dwie dodatkowe linie tramwajowe, które będą funkcjonować z częstotliwością co 20 minut:

Linia 63: Łostowice Świętokrzyska - Havla - Witosa - Armii Krajowej - Dworzec Główny - Zwycięstwa - Hallera - Brzeźno Plaża,

Linia 68: Łostowice Świętokrzyska - Havla - Witosa - Armii Krajowej - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Budzysza - Stryjewskiego - Nowotna - Stogi Plaża.


Od soboty, 25 czerwca do 31 sierpnia (środa) w dni powszednie oraz soboty, niedziele i święta wybrane kursy linii 3 i 8 zostaną wydłużone do przystanku „Stogi Plaża”.


W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek, w okresie od 15 czerwca do 28/29 sierpnia uruchomiona zostanie nocna linia tramwajowa N0 , która będzie funkcjonować z częstotliwością co 30 minut w relacji: Łostowice Świętokrzyska – Chełm – Brama Wyżynna – Opera – Zaspa – Oliwa – Wrzeszcz – Opera - Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Chełm - Łostowice Świętokrzyska.


Autobusy:

Autobusy będą kursować wg rozkładów jazdy ważnych w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej.


Tramwaj wodny:

Od soboty, 25 czerwca zmianie ulegną rozkłady rejsów tramwajów wodnych na liniach:

  • F5 (Żabi Kruk – Westerplatte) - uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Latarnia Morska” (Nabrzeże Kpt. Ziółkowskiego w Nowym Porcie). Ponadto, w weekendy nadal będzie funkcjonować dodatkowy rejs wieczorny do Westerplatte z pominięciem niektórych przystanków. 
  • F6 (Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa) - uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Sobieszewo”.Zygmunt Gołąb (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
więcej tekstów autora
Zygmunt Gołąb (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
więcej tekstów autora