Kurs e-learningowy pozwoli poznać tradycyjne europejskie gry: naucz się i graj

Klasy, palant, osioł - to tylko kilka tradycyjnych gier, coraz rzadziej goszczących na europejskich podwórkach. Gdański Ośrodek Sportu, który uczestniczy w projekcie poświęconym pielęgnowaniu zwyczaju grupowej zabawy na wolnym powietrzu, zaprasza na bezpłatny kurs e-learningowy dotyczący popularnych gier i sportów. Kurs ma dwie wersje - dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli i innych osób pracujących z młodzieżą.
17.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
postać kilkuletniej dziewczynki od pasa w dół, skacze po narysowanej na asfalcie grze w klasy
Gra w klasy - jedna z tradycyjnych podwórkowych zabaw, która jest bohaterką projektu o tradycyjnych europejskich grach
Fot. AdobeStock

Jak być eko na morzu? Poznaj “Katalog Żeglarza Bałtyckiego” dla młodzieży i nauczycieli

Projekt PROPACT - by wrócić do dobrej zabawy

W dobie błyskawicznie rozwijających się nowych technologii, partnerzy projektu PROPACT z sześciu krajów (w tym m.in. Gdański Ośrodek Sportu jako jeden z przedstawicieli Polski) pochylili się nad tradycyjnymi sportami i grami. Przyjrzeli się znanym z podwórka zabawom i zapomnianym dyscyplinom sportowym po to, by na nowo dać im szansę na stanie się narzędziami służącymi realizacji celów zrównoważonego rozwoju, edukacji i spójności społecznej a przede wszystkim - co oczywiste - dobrej zabawy!

Joga, zumba, gimnastyka dla seniorów i inne - ruszają zajęcia “Aktywuj się w Gdańsku”

Źródło pomysłów na gry i zabawy do wykorzystania na co dzień

Specjaliści z Uniwersytetu w Saragossie, wspierani przez grono doświadczonych partnerów, przygotowali przewodnik i kurs e-learningowy po grach i zabawach z całej Europy. Kurs i przewodnik zawierają nie tylko instrukcje krok po kroku i cenne wskazówki metodologiczne, ale również pogłębioną refleksję o kontekście kulturowym, historycznym i społecznym gier i sportów, jako ważnego elementu dziedzictwa kulturowego.

Przewodnik po najciekawszych europejskich grach i zabawach do przejrzenia i ściągnięcia

Partnerzy projektu przygotowali też dwie wersje e-learningowego kursu:

  • Pierwsza, dedykowana jest dzieciom i młodzieży,
  • Druga jest dla profesjonalistów: nauczycieli, instruktorów, osób pracujących z młodzieżą.

Kurs zawiera obszerne instrukcje krok po kroku oraz przystępnie podaną teorię. Zapewnia przygotowanie do rozpoczęcia przygody z tradycyjnymi grami i sportami.

Projekt PROPACT:  “Promotion of physical activity through european traditional sports („Promocja aktywności fizycznej poprzez europejskie sporty tradycyjne”) współfinansowany jest ze środków UE w ramach Programu Erasmus+.

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę