• Start
  • Wiadomości
  • „Kulturalna majówka” dla seniorów. Są jeszcze miejsca, zapisz się

„Kulturalna majówka” dla seniorów. Są jeszcze miejsca, zapisz się

Zoo “od kuchni”, zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego, ciekawe warsztaty i spotkania - „Kulturalną majówkę” zakończy wspólne świętowanie na dachu ECS. „Kulturalna majówka” to cykl bezpłatnych, kulturalno-rekreacyjnych wyjść do ciekawych miejsc i instytucji w mieście. Zapisy jeszcze trwają.
28.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 Kulturalna majówka , to wypady raz w tygodniu od 7 do 27 maja na miasto  - do teatru, do Zoo, na warsztaty. Zapisy pod nr tel. 797 909 104
"Kulturalna majówka", to wypady raz w tygodniu od 7 do 27 maja "na miasto" - do teatru, do Zoo, na warsztaty. Zapisy pod nr tel. 797 909 104
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W ramach projektu seniorski i seniorzy m.in. odwiedzą Gdański Teatr Szekspirowski (GTS), Europejskie Centrum Solidarności (ECS) i oliwskie zoo. Wyjścia odbywać się będą raz w tygodniu, od 7 do 27 maja i będą miały charakter warsztatowo – poznawczy. Nie zabraknie edukacyjnych pogadanek, ciekawostek, które przekażą przewodnicy i bardzo wielu innych atrakcji. Uczestnicy m.in. zobaczą „zoo od kuchni”, wezmą udział w warsztatach pt. „Codzienność w PRL”, ale też zajrzą w teatralne zakamarki. „Kulturalną majówkę” zakończy wspólne świętowanie na dachu ECS. Można się jeszcze zapisać.

Do udziału w projekcie zapraszamy szczególnie seniorki i seniorów z Nowego Portu, Przeróbki i Wrzeszcza Dolnego. Osoby aktywne, otwarte, które chcą ciekawie spędzić wolny czas.

Zgłoszenia przyjmuje Adam Bronk-Zdunowski z Referatu Animacji i Wolontariatu MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku, tel. 797 909 104.

To kolejna propozycja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i partnerów dla sędziwych mieszkańców, którzy chcą miło i aktywnie, inaczej niż zwykle spędzić kilka majowych dni. Zrelaksować się, wyedukować np. kulturalnie i społecznie oraz zyskać nowych przyjaciół.

- To ciekawa propozycja dla gdańszczanek i gdańszczan 60 plus, służąca wzmacnianiu integracji środowiska i społeczno – kulturalnej aktywności – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Pokazuje też, jak ważne i efektywne jest współdziałanie różnych instytucji na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest MOPR. Partnerami: ECS, GTS, Gdański Ogród Zoologiczny i Muzeum II Wojny Światowej.

oprac. AU

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże