• Start
  • Wiadomości
  • Zmiana organizacji ruchu na ulicach Ołowianka, Chłopska i Grunwaldzka do niedzieli

Zmiana organizacji ruchu na ulicach Ołowianka, Chłopska i Grunwaldzka

W okolicach Ołowianki kręcą film "Miłość jest wszystkim" z Mateuszem Damięckim w roli głównej, na dwóch skrzyżowaniach na Grunwaldzkiej prowadzone są prace torowe, na części Chłopskiej poprawiana jest nawierzchnia jezdni. Zmiany w ruchu - w zależności od miejsca - potrwają od wtorku do niedzieli, 21-26 listopada.
20.11.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ulicą Ołowianka zazwyczaj można dojechać do Filharmonii Bałtyckiej

We wtorek, 21 listopada, wprowadzona zostaje czasowa zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Oławianka na czas realizacji zdjęć do filmu "Miłość jest wszystkim". W tym dniu od godz. 13.00 do późnych godzin wieczornych zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ulica Ołowianka od ronda przy Szafarni. Ruch pieszy odbywać się będzie normalnie.

Objazd na wyspę Ołowianka, w tym m.in. do Filharmonii Bałtyckiej, prowadzić będzie ulicami Angielska Grobla, Na Stępce i przez dawny most kolejowy. Wyjazd z wyspy również będzie możliwy jedynie przez most kolejowy i ul. Na Stępce. O wyznaczonych objazdach informować będą stosowne znaki.

- Wszystkie osoby udające się w tym dniu na koncert w Filharmonii Bałtyckiej prosimy o pozostawienie aut na parkingach w obrębie Długich Ogrodów, Szafarni i Angielskiej Grobli - mówią miejscy urzędnicy. - Sugerujemy także pozostawienie aut po drugiej stronie Motławy i skorzystanie z kładki pieszej prowadzącej na Ołowiankę.


Skrzyżowanie Alei Grunwaldzkiej z ulicami Miszewskiego i Do Studzienki. Przez kilka dni wyłączone z ruchu będzie przejście dla pieszych

Piesi nie przejdą, tramwaje przejadą

Od 21 listopada (wtorek), od godz. 20.00 do 24 listopada (piątek) do godz. 22.00 zamknięte będzie przejście dla pieszych przez al. Grunwaldzką na skrzyżowaniu z ulicami Miszewskiego i Do Studzienki (przejście na wysokości księgarni).

Zamknięcie przejścia dla pieszych związane jest z pracami torowymi, które prowadzone będą w godzinach wieczornych i nocnych: 20.00-04.00. Prace obejmą: rozbiórkę nawierzchni przejścia dla pieszych, wymianę szyn i regulację położenia osi toru za pomocą maszyny wysokowydajnej w rejonie przejścia oraz odtworzenie nawierzchni przejścia.

Komunikacja tramwajowa będzie funkcjonowała bez zakłóceń.


Uwaga Kierowcy! Zmiany na ul. Chłopskiej w nocy

W dniach 22-24 listopada w godzinach 22.00-5:00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Chłopskiej na odcinku Piastowska/Pomorska wraz ze skrzyżowaniami w kierunku Sopotu. Ul. Chłopska w kierunku Gdańska (od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej) będzie udostępniona dla ruchu bez możliwości „przecięcia” skrzyżowań.

W dniach 24-25 i 26-27 listopada od godziny 22.00 do godz. 05.00 zamknięta będzie dla ruchu ul. Chłopska od skrzyżowania ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej w kierunku Gdańska Głównego. Relacja Gdańsk – Sopot będzie dostępna dla kierowców, jednak z brakiem możliwości przejazdu poprzecznie przez skrzyżowania w kierunku ul. Grunwaldzkiej.

W ciągu dnia ruch z ul. Pomorskiej w kierunku Jelitkowa i w kierunku ul. Gospody odbywać się będzie poprzez zawrotkę ulicą Chłopską. 

Prowadzona obecnie realizacja ma na celu poprawę stanu nawierzchni ul. Chłopskiej, od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej oraz budowę przejazdu przez skrzyżowanie ulic Chłopska/Pomorska. W ramach prac wykonywane są nowe warstwy bitumiczne jezdni oraz na fragmencie jezdni nowa konstrukcja, powstają zatoki autobusowe, chodnik, prowadzony jest również remont fragmentu ścieżki rowerowej. Dodatkowo zamontowane zostaną ławki oraz kosze na śmieci. Oprócz przejazdu rowerowego przez skrzyżowanie ulic Chłopska/Pomorska, powstanie także dodatkowa sygnalizacja świetlna oraz podpórki rowerowe.

Zgodnie z umową termin zakończenia przebudowy planowany był na koniec października, jednakże z uwagi na konieczność wykonania robót dodatkowych, termin ten został wydłużony do końca listopada br.TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór