Krajobraz po bitwie: Peszko cztery mecze, Milinković-Savić trzy, Kuświk jeden

Komisja Ligi, ciało dyscyplinarne Lotto Ekstraklasy, nałożyło kary na zawodników Lechii Gdańsk za ich niesportowe zachowanie w niedzielnym meczu z Lechem Poznań (0:1). Sławomir Peszko za czerwoną kartkę został odsunięty od trzech meczów, ale nie zagra w czterech kolejnych spotkaniach biało-zielonych.

Krajobraz po bitwie: Peszko cztery mecze, Milinković-Savić trzy, Kuświk jeden
A
A
data publikacji: 08 marca 2017 r.

Sławomir Peszko cztery najbliższe mecze ligowe spędzi na trybunach
Sławomir Peszko cztery najbliższe mecze ligowe spędzi na trybunach
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Komisja Ligi zdecydowała, że na zawodnika Sławomira Peszkę, nałożono karę dyskwalifikacji w trzech meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał czerwoną kartkę za faul (uderzenie łokciem rywala) w meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk.

Na zawodnika Vanję Milinkovicia-Savicia nałożono karę dyskwalifikacji w trzech meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie podczas meczu (choć siedział wtedy na ławce rezerwowych).
 

Lechia dostaje trzy czerwone kartki i przegrywa w Poznaniu z Lechem


Z kolei na trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę została nałożona kara jednego meczu dyskwalifikacji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Trener został usunięty z ławki rezerwowych podczas meczu. Oznacza to, że Chorwat obejrzy jako widz najbliższy mecz swojej drużyny z Arką w piątek, 10 marca, w Gdyni.  

W drugiej połowie przegranego przez Lechię 0:1 meczu w Poznaniu czerwone kartki otrzymali Milinković-Savić, Peszko i Grzegorz Kuświk.


Kucharz z Poznania wygrał mecz, czyli jak Lechia dała się sprowokować

Po nałożonych karach Peszko i Milinković-Savić nie będą mogli zagrać w czekających Lechię meczach z Ruchem Chorzów (11 marca), Legią Warszawa (19 marca) oraz Zagłębiem Lubin (2 kwietnia).

Peszkę czeka również pauza w spotkaniu z Piastem Gliwice (9 kwietnia), gdyż dodatkowo został zawieszony na jeszcze jedno spotkanie, bowiem w meczu przeciwko Lechowi zobaczył ósmą w tym sezonie żółtą kartkę. 

Kuswik nie zagra jedynie z Ruchem, ponieważ dostał dwie żółte kartki i dopiero w konsekwencji czerwoną, więc nie nałożono na niego kolejnej surowej kary. 


Lechia (46 punktów) jest wciąż liderem Lotto Ekstraklasy i w sobotę gra na wyjeździe z Ruchem. Lech Poznań (44 punkty) jest trzeci i traci do Lechii już tylko dwa punkty. Obie drużyny rozdziela w tabeli Jagiellonia Białystok (45). oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl