Koszykarze zagrali na placu. Na ośmiu boiskach

Aż 35 ekip zagrało w pierwszym z dwóch turniejów koszykówki ulicznej Gdańsk Streetball Challenge 2017. Sympatycy koszykówki w wydaniu ulicznym rywalizowali na boiskach przygotowanych na Placu Zebrań Ludowych. Kolejny turniej z cyklu we wrześniu, już po wakacjach.
29.05.2017

W turnieju wzięło udział 35 zespołów

W niedzielę, 28 maja na placu Sceny Muzycznej Gdańsk stanęło 8 boisk, na których rywalizowali zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych oraz jedna drużyna dziewczęca - Talińskie (Wiktoria Sztejman, Natalia Ławicka, Magdalena Szymkiewicz, Aleksandra Nankiewicz).

W grupie open mężczyzn zwyciężyła ekipa Budyń (Tristan Baliński, Marcin Górski, Jakub Kietliński), pokonując w finale MIÓDMELINĘ (Szymon Falski, Łukasz Wieczorkowski, Kamil Kruszyński, Artur Umławski). Mecz o 3. miejsce zakończył się wygraną ekipy Mała (Dominik Gańko, Marcel Babiński, Marcel Korolczuk).

W grupie 13-16 lat najlepsi okazali się Półtora okie dziki (Kacper Bierawski, Michał Kurdek, Mateusz Szangowski, Alessandro Santanocito), którzy wygrali finał w meczu z Politechniką (Jakub Kaszowski, Jakub Jellonek, Mikołaj Lackowski). Miejsce na podium uzupełnili Kalcargo Team (Sebastian Urban, Jarosław Narloch, Mateusz Szyszko, Gracjan Lutka).

W najmłodszej grupie do lat 12 zagrały ze sobą dwa zespoły. Zwyciężyło Pięciu wspaniałych (Szymon Kejzik, Franciszek Kobiak, Marcel Jurkowski, Max Żylicz). Drugie miejsce zajęły Młode Lwy Gdańsk (Dawid Książek, Dawid Ciesielski, Paweł Chmurak, Antonii Schleifer).

Drużyny zajmujące trzy pierwsze miejsca w danej kategorii wiekowej zostały nagrodzone voucherami na zakupy w Sklepie Koszykarza – Partnera zawodów, w kwotach odpowiednio:

1 miejsce – 4 x 100 PLN

2 miejsce – 4 x 80 PLN

3 miejsce – 4 x 50 PLN

Od kilku lat turniejom GOS towarzyszy konkurs rzutów za 3 pkt. Spośród 28 zawodników, którzy przystąpili do prób, najlepszy okazał się Mariusz Wnukowski z ekipy Banda, zaliczając 11 celnych trafień. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) wybrany został Jakub Kietliński z drużyny Budyń. Obaj gracze otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Sklep Koszykarza.

Na kolejny turniej Gdański Ośrodek Sportu, który jest oragnizatorem zawodów, zaprasza już po wakacjach, 2 września, w tej samej lokalizacji.