• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus w Lechii - kilka osób ma dodatni wynik testu. Mecz Pucharu Polski odwołany

Koronawirus w Lechii - kilka osób ma dodatni wynik testu. Mecz Pucharu Polski odwołany

W czwartek, 29 października, piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk poddani zostali badaniom wymazowym pod kątem zakażenia SARS-CoV-2. Wyniki badania w kilku przypadkach okazały się pozytywne. W związku z tym odwołany został mecz 1/16 Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz, który miał się odbyć w sobotę, 31 października.
( 30.10.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Spotkanie Olimpii Grudziądz z Lechią przełożone zostało na 18 listopada
Spotkanie Olimpii Grudziądz z Lechią przełożone zostało na 18 listopada
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W piątek, 30 października, PZPN wydał komunikat:

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej informuje, iż w związku z przekazaną przez kluby Piast Gliwice oraz Lechia Gdańsk informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników tych klubów, mecze 1/16 finału Pucharu Polski Stal Mielec - Piast Gliwice oraz Olimpia Grudziądz – Lechia Gdańsk, zaplanowane na 31 października 2020 roku, zostały odwołane.

Spotkanie Olimpia – Lechia przełożone zostało na 18 listopada.


- W zaistniałych warunkach decyzja PZPN jest bardzo rozsądna. Każdemu zależy na rozgrywaniu meczów w terminie, ale na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać zdrowie zawodników i osób, które ciężko pracują na to, aby rozgrywki mogły być kontynuowane - skomentował Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Lechii.


Badania piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii przeszli w czwartek, 29 października. Wyniki badań u niektórych osób okazały się pozytywne. Klub nie informuje w ilu przypadkach. 

Osoby z pozytywnym wynikiem natychmiast zostały odizolowane od reszty drużyny i przebywają na kwarantannie. Wszyscy czują się dobrze i w większości przypadków przechodzą chorobę bezobjawowo. Obecnie zawodnicy trenują indywidualnie we współpracy z trenerami przygotowania fizycznego. 

- czytamy na stronie internetowej Lechii. 


Najbliższy mecz ligowy biało-zieloni mają rozegrać 7 listopada (sobota) na Stadionie Energa Gdańsk ze Śląskiem Wrocław. 

- Od początku pandemii w klubie wdrożyliśmy bardzo ostry reżim sanitarny. Mamy nadzieję, że osoby, u których badanie dało wynik pozytywny, przejdą chorobę bez komplikacji i szybko wrócą do zdrowia - dodaje Arkadiusz Bruliński.