• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus nie zatrzymuje (na razie) prac na placach budowy w Gdańsku

Koronawirus nie zatrzymuje (na razie) prac na placach budowy w Gdańsku

Ogłoszona pandemia nie przekłada się na realizację inwestycji w naszym mieście. Wykonawcy prac nie ukrywają jednak, że sytuacja ta może się w każdej chwili zmienić. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozwinie się epidemia i czy rząd zdecyduje o rozszerzeniu kwarantanny. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska nie otrzymała na razie sygnałów o możliwych opóźnieniach w realizacji prac w związku z koronawirusem.
16.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W związku z trwającą pandemią Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska prowadzi kontrole BHP na placach budowy na terenie całego miasta
W związku z trwającą pandemią Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska prowadzi kontrole BHP na placach budowy na terenie całego miasta
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Do poniedziałku, 16 marca, żaden z wykonawców realizujących inwestycje na miejskich terenach, na zlecenie Gminy, nie złożył wniosku o przedłużenie terminu realizacji. Prace na placach budowy są prowadzone zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem. Wykonawcy sygnalizują jednak Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje przebieg inwestycji, że istnieje taka ewentualność w sytuacji, gdy zostanie wprowadzona rozszerzona kwarantanna. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie mogą stanąć remonty dróg i chodników, ale też duże inwestycje komunikacyjne. Wszystko to uzależnione jest od rozwoju sytuacji. 


Piecki-Migowo, Jasień. Prace budowlane na al. Pawła Adamowicza. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

Brętowo. Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Potokowej rozpoczęta

Wiadukt Biskupia Górka. Rozpoczęła się budowa drugiej nitki gdańskiej estakady

Osowa. Trwa budowa układu drogowego - zmiany w ruchu na ul. Koziorożca


Od 16 marca siedziba DRMG w Letnicy jest zamknięta dla wszystkich kontrahentów zewnętrznych. Wykonawcy czy oferenci mogą się kontaktować z DRMG telefonicznie bądź mailowo.

- Obecnie przetargi ogłaszane są zgodnie z harmonogramem. Jednak w tym przypadku również uzależniamy pewne czynności od rozwoju sytuacji. Niewykluczone, że z uwagi na epidemię zostaną podwyższone ceny materiałów i wydłużony zostanie termin dostaw, co może wpłynąć na konieczność wprowadzenia korekt w dokumentacjach przetargowych - przyznaje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W związku z wprowadzeniem w całym kraju stanu zagrożenia epidemicznego,  służba BHP  Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska regularnie przeprowadza kontrole BHP na terenie budów i inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem stanu higieny. Z kolei inspektorzy nadzoru i pozostali pracownicy wykonujący swoje obowiązki w terenie ograniczają wizyty na inwestycjach do niezbędnego minimum. Na czas trwającej pandemii zawieszono rady budowy.