• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Rady dzielnic pomagają mieszkańcom w czasie epidemii

Koronawirus. Rady dzielnic pomagają mieszkańcom w czasie epidemii

Gdańskie rady dzielnic włączają się w pomoc zwłaszcza starszym i schorowanym mieszkańcom. Ci mogą liczyć na wsparcie przy zrobieniu niezbędnych zakupów spożywczych czy lekarstw. Radni i wolontariusze pomagają też przy wyprowadzaniu psów. W razie konieczności pomogą również w zorganizowaniu transportu, np. do lekarza.
( 26.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańscy seniorzy i osoby schorowane mogą liczyć na pomoc w dostarczeniu m.in. ciepłego posiłku
Gdańscy seniorzy i osoby schorowane mogą liczyć na pomoc w dostarczeniu m.in. ciepłego posiłku
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Rady Dzielnic informują o możliwym wsparciu za pomocą Facebooka i innych mediów społecznościowych. Są też tradycyjne formy, jak roznoszenie ulotek czy umieszczanie plakatów z takimi informacjami m.in. w gablotach Rad Dzielnic.

Zachęcamy radnych, by przesyłali takie informacje także do naszej redakcji, na adres kamila.grzenkowska@gdansk.pl. Zamieścimy je w zakładce "Wzajemne wsparcie".

 

Brzeźno

Rada Dzielnicy Brzeźno organizuje Dzielnicowy Punkt Pomocy. Mieszkańcy tej dzielnicy mogą zadzwonić na numer RDB, który przekierowany jest na telefon koordynatora (jest to osoba z zarządu Rady Dzielnicy). Radni współpracują w tej kwestii także z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

 

Dzielnicowy punkt pomocy

 

Zaspa Młyniec i Zaspa Rozstaje

Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Zaspa Młyniec organizuje pomoc dla mieszkańców obu Zasp, a więc i Młyńca i Rozstajów. Jeżeli pojawi się sygnał z innej dzielnicy, to także będzie reakcja z jej strony. Tutaj działa grupa "Pomagamy na Zaspie".

 

FB_IMG_1584481161122