• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Premier Morawiecki rozmawiał z prezydentami miast i marszałkami województw

Koronawirus. Premier Morawiecki rozmawiał z prezydentami miast i marszałkami województw

Premier RP spotkał się z prezydentami największych polskich miast i marszałkami województw. W spotkaniu z Mateuszem Morawieckim udział wzięła także prezydent Gdańska. Rozmowa dotyczyła zagrożeń, ale i wspólnych działań dotyczących przygotowania do zabezpieczenia przed koronawirusem.
( 11.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wśród prezydentów miast i marszałków województw na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie. Po lewej - Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wśród prezydentów miast i marszałków województw na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie. Po lewej - Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni
UMG

 

⁃ Skuteczne przygotowanie do ochrony przed koronawirusem zależy od każdego z nas i wspólnej odpowiedzialności. Zamknięcie szkół, przedszkoli, odwołanie wydarzeń kulturalnych i sportowych ma służyć naszemu wspólnemu bezpieczeństwo, ale także postępujmy rozsądnie i unikajmy skupisk ludzkich. A przecież chodzi o to, żebyśmy unikali miejsc publicznych, żeby maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa, potrzebujemy do tego narzędzi - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Kluczem do sukcesu jest spójność naszych działań. Jeżeli zostawimy w systemie luki, to ogniska koronawirusa będą postępować. Musimy doprowadzić do braku możliwości rozprzestrzeniania się wirusa - dodał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Samorządowcy zgłaszali również problemy zaopatrzania szpitali - Brak środków ochrony osobistej, brakuje poważniejszego sprzętu jak respiratorów. Mamy na ukończeniu środki ochrony w szpitalach. Rząd nas zapewnił, że zostanie zakupione 15 mln maseczek i że zaczyna się produkcja płynów antyseptycznych. Nam w Warszawie kończą się już zapasy takich płynów - mówiła Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W czwartek i w piątek w gdańskich szkołach, przedszkolach i żłobkach będzie zorganizowana opieka tylko dla tych dzieci, których rodzice lub opiekunowie nie mają innej możliwości organizacji czasu. Z kolei od 16.03 do 25.03 wszystkie placówki oświatowe mają być zamknięte.

 

Koronawirus. Decyzja rządu: zamykają się wszystkie szkoły, żłobki, przedszkola - na dwa tygodnie od jutra

Koronawirus. Odwołane zajęcia, spektakle, mecze, zamknięte instytucje kultury